Jovetić pogodio u debaklu Herte, Dortmund brojao do 6

Fudbaleri Lajpciga pobijedili su na gostovanju ekipu Herte sa 6:1, u meču 23. kola Bundeslige

Jovetić pogodio u debaklu Herte, Dortmund brojao do 6 Foto: Twitter
BetaIzvor

Benjamin Henriks je u 20. minutu doveo goste u vođstvo, a berlinski tim je u nastavku golom Stevana Jovetića iz 48. minuta došao do izjednačenja.

Poslije prekršaja u kaznenom prostoru Herte crveni karton je u 62. minutu dobio igrač domaćeg tima Mark Oliver Kempf, a dva minuta kasnije sa penala je precizan Kristofer Nkunku.

Isti igrač strijelac je u 67. minutu, Dani Olmo postiže gol u 75., a Amadu Ajdara je gol upisao u 82. minutu.

Konačan rezultat postavio je Jusuf Pulsen u 89. minutu.

Lajpcig je četvrti na tabeli sa 37 bodova, dok je Herta 15. sa 23 boda.

U sljedećem kolu Lajpcig gostuje Bohumu, a Herta gostuje Frajburgu.

Fudbaleri Borusije Dortmund pobijedili su na svom terenu ekipu Borusije Menhengladbah sa 6:0.

U derbiju dvije Borusije domaći tim je poveo preko Marka Rojsa u 26. minutu, a rezultat je zatim povećao Donjel Malen u 32. minutu.

Do kraja meča u strijelce su se upisali Marijus Volf u 70, Jusufa Mukoko u 74. minutu, a svoj drugi gol je u 81. minutu postigao Rojs.

Konačan rezultat je u prvom minutu nadoknade iz penala postavio Emre Džan.

Tim iz Dortmunda se nalazi na drugom mjestu sa 49 bodova, a ekipa Menhengladbaha je 13. sa 26 bodova.

Dortmund u sljedećem kolu gostuje Augsburgu, dok Menhengladbah dočekuje Volfsburg.