Ostalo

Crnogorska džudistkinja zablistala na Evropskom kupu

Jovana Peković zlatna u Dubrovniku

Crnogorska džudo reprezentativka Jovana Peković osvojila je zlatnu medalju na Evropskom kupu u Dubrovniku, koji je okupio oko 300 takmičara iz 24 države. Sjajna Nikšićanka dominirala je u kategoriji do 78 kilograma i sa četiri efektne pobjede stigla do zlata i čak 15. medalje na evropskim kupovima.

Jovana Peković zlatna u Dubrovniku Foto: UGC
PobjedaIzvor

Jovana je u finalnom meču pobijedila iponom Njemicu Leu Šmit, dok je prije toga eliminisala Hrvaticu Leu Gobec, Poljakinju Paulinu Džoipa i domaću takmičarku Karlu Prodan.

- Nakon osvajanja zlatne medalje na Evropskom kupu u Dubrovniku osjećam se sjajno. To je definitivno bio moj dan od početka do kraja. Čak četiri borbe i četiri efektne pobjede i to protiv ozbiljnih boraca, što mi govori da sam na dobrom putu – kazala je za Jovana Peković.

Džudistkinja koja je Crnu Goru predstavljala na Olimpijskim igrama u Tokiju, a koja je u karijeri osvajala evropsku titulu (u konkurenciji do 23 godine), te bronzu na Svjetskom kadetskom prvenstvu, prošle godine stala je na korak od medalje na Mediteranskim igrama. Ipak, ističe da je u Dubrovniku imala jasan cilj.

-Iskreno, u Dubrovnik sam došla po zlato i nijedan drugi scenario nijesam zamišljala. Vjerovala sam u sebe, u svoje sposobnosti i vještine. Uživala sam u borbama i džudou i na kraju je sve ispalo najbolje moguće – objašnjava 25-godišnja Nikšićanka.

Uspjeh u Dubrovniku predstavlja povratak na staze uspjeha za Peković, koja će joj biti dobra uvertira, jer je uskoro očekuje Svjetsko prvenstvo.

-Ovaj rezultat mi puno znači. Ovo je za mene čak 15. medalja sa Evropskog kupa. Predivan je osjećaj opet stati na postolje i slušati himnu svoje države. Ova medalja me je motivisala da još bolje treniram i trudim se jer postoji šansa za osvajanje neke velike medalje. Istovremeno, odlična je uvertira za naredna takmičenja i izazove koji me čekaju. Već za dvadesetak dana nastupam na Svjetskom prvenstvu, koje će se održati u Dohi. Ova medalja mi je dala veliki motiv i samopouzdanje za ovo prvenstvo. Naravno da ću i na Svjetskom prvenstvu dati sve od sebe da možda ponovim ovaj zlatni dan i obradujem sve nekom medaljom ili plasmanom – optimistički je poručila na kraju razgovora Jovana Peković. R. PEROVIĆ

Raičević blizu medalje

Na korak od pobjedničkog postolja bio je i Novo Raičević kategoriji do 90 kilograma, ali je izgubio meč za bronzanu medalju od Njemca Johana Lenca i završio kao petoplasirani.

Kao petoplasirana završila je i Ivana Šunjević, koja je u meču za treće mjesto u kategoriji do 70 kilograma izgubila od Belgijanke Maksin Hejns.