Odbojka

Malo falilo da naše odbojkašice i večeras budu maksimalne

Odbojkašice Crne Gore okončale su prvi turnir CEV Srebrne lige sa dvije pobjede. Nakon što su u petak bile bolje od Farskih Ostrva (3:0), naše igračice večeras su slavile i protiv Gruzije - 3:1 (25:13, 23:25, 25:14, 25:16).

Još jedno odlično izdanje: Crna Gora bolja i od Gruzije, sa dvije pobjede završen prvi turnir CEV Srebrne lige Foto: OSCG

U dvorani "Verde" ispratili smo odlično izdanje izabranica Milorada Krunića, koje su, uz malo sreće, i večeras mogle biti maksimalne. No, cilj je ostvaren - nakon uvodnog turnira Crna Gora ima maksimalnih šest bodova.

Gruzija je u uvodnom dijelu prvog seta stizala do tri poena prednosti, da bi potom uslijedila izvanredna dionica naše selekcije. Zapravo, bilo je nevjerovatno kako su izgledale naše odbojkašice, koje su sa 13:13, uz 12 uzastopnih poena, stigle do 25:13. Briljirala je Vukčević na servisu, pri čemu su i suparnice napravile niz grešaka.

Drugi set bio je znatno drugačiji. Ušle su večerašnje suparnice u dramatičnu završnicu, Crna Gora je u jednom momentu, uz odličan servis Đurović i bitan poen Petranović, preokrenula (22:21), ali su Gruzijke ipak poravnale – 23:25.

Odlična je bila naša selekcija u trećem setu. Uz nekoliko ključnih poena Džaković, relativno rano su naše igračice stigle do plus sedam (14:7) i u ostatku seta Gruzija nije imala nikakve šanse.

U završnom setu uslijedilo je još bolje izdanje naših odbojkašica - u jednom momentu bilo je 18:8 i već tada je bilo apsolutno izvjesno kako je pobjeda osigurana.

Crnogorske odbojkašice nemaju mnogo vremena za odmor - CEV Srebrna liga biće nastavljena sljedećeg vikenda, kada nas čeka turnir u Portugalu. Naš suparnik prvo će 25. maja biti Island, a dan kasnije i Portugal.