Fudbal

Još jedna 'žrtva' lošeg rezultata: I selektor Južne Koreje podnio ostavku

Loš rezultat na Mundijalu rezultirao je još jednom 'žrtvom' među selektorima.

Još jedna 'žrtva' lošeg rezultata: I selektor Južne Koreje podnio ostavku Foto: Yonhap
Portal AnalitikaIzvor

Nakon što nijesu uspjeli da se plasiraju u nokaut fazu, Fudbalska asocijacija Južne Koreje saopštila je kako je prekinula saradnju sa Hong Mjang-boom.

On je, kako su precizirali, podnio ostavku.

Od Koreje se mnogo očekivalo, tim prije jer su odigrali jako dobro u uvodnom susretu grupe "A" protiv Češke (2:1). No, onda su uslijedili porazi od Meksika i Južne Afrike, oba rezultatom 1:0.

Nadali su se Korejci kako bi mogli dalje kao trećeplasirani, ali ostali su 'ispod crte' na početku završnog dana grupne faze.

Hong Mjang-bo bio je selektor Južne Koreje od 2024. Pritom, bio je to njegov drugi mandat na toj funkciji, koju je obavljao i od 2013. do 2014.

Podsjetimo, rano jutros saopšteno je i kako Stiv Klark napušta poziciju selektora Škotske. Već nakon prvog kola SP, Tunis je otpustio dotadašnjeg selektora Sabrija Lamušija. 

Portal Analitika