Nakon što nijesu uspjeli da se plasiraju u nokaut fazu, Fudbalska asocijacija Južne Koreje saopštila je kako je prekinula saradnju sa Hong Mjang-boom.
On je, kako su precizirali, podnio ostavku.
Od Koreje se mnogo očekivalo, tim prije jer su odigrali jako dobro u uvodnom susretu grupe "A" protiv Češke (2:1). No, onda su uslijedili porazi od Meksika i Južne Afrike, oba rezultatom 1:0.
Nadali su se Korejci kako bi mogli dalje kao trećeplasirani, ali ostali su 'ispod crte' na početku završnog dana grupne faze.
Hong Mjang-bo bio je selektor Južne Koreje od 2024. Pritom, bio je to njegov drugi mandat na toj funkciji, koju je obavljao i od 2013. do 2014.
Podsjetimo, rano jutros saopšteno je i kako Stiv Klark napušta poziciju selektora Škotske. Već nakon prvog kola SP, Tunis je otpustio dotadašnjeg selektora Sabrija Lamušija.










