Fudbalerima Lacija nikako ne prija Milano. Nakon što ih je prošle sedmice u tom gradu porazio Inter, Rimljani su danas izgubili na San Siru i od Milana, rezultatom 2:0 (2:0).

Još jedan milanski košmar Lacija: 'Rosoneri' zasluženo slavili i povećali šanse za plasman u LŠ Foto: ANSA

Na otvaranju 34. kola Serije A pratili smo duel u kojem su 'rosoneri' zasluženo slavili i time povećali šanse da se plasiraju u Ligu šampiona. Sa druge strane, Lacio je prije dva kola djelovao kao gotovo siguran putnik u LŠ, no danas njihova pozicija ipak više ne djeluje toliko čvrsto.

Milan je poveo u 17. minutu, kada je asistirao Žiru, a Benaser pogodio mrežu. U 29. minutu, već je bilo 2:0 - strijelac je bio Teo Ernandez.

'Rosoneri' su u 84. minutu postigli i treći pogodak, ovog puta je strijelac bio Rebić, no taj je gol poništen nakon VAR provjere.

Lacio tokom čitavog susreta gotovo da nije ni šutnuo u okvir gola, pa ništa bolje nijesu ni mogli očekivati na San Siru.

U ostatku programa očekuje nas još jedan rimsko-milanski okršaj, u kojem će Roma na Olimpiku ugostiti Inter (18:00).

Tabela: Napoli 80, Lacio 64, Juventus 63, Milan 61, Inter 60, Atalanta 58, Roma 58, Fiorentina 46, Torino 45, Bolonja 45, Monca 45, Udineze 43, Sasuolo 43, Salernitana 35, Empoli 35, Leće 31, Specija 27, Verona 27, Kremoneze 21, Sampdorija 17.