Trijumf Norvežanki i za nas ima veliki značaj

Rukometašice Crne Gore u ponedjeljak će, u posljednjem kolu, imati priliku da pobjedom nad Holandijom u četvrtfinale odu kao drugoplasirani tim iz grupe "A". To je izvjesno nakon upravo završenog derbija četvrtog kola, u kojem je Norveška bila bolja od Holanđanki rezultatom 29:27.

Još dobrih vijesti iz Tokija: Crna Gora će se u ponedjeljak boriti za drugo mjesto Foto: IHF

Naime, Holanđanke uoči završnih 60 minuta imaju dva boda više od naše reprezentacije. Iako aktuelne svjetske prvakinje imaju neuporedivo bolju gol razliku, u slučaju trijumfa Crne Gore i bodovne izjednačenosti, bolje plasirane biće izabranice Bojane Popović, jer se najprije gleda ishod međusobne utakmice.

Kada je riječ o samoj utakmici kojom je okončan pretposljednji takmičarski dan u grupi, sudar vlasnica evropskog i svjetskog zlata bio je izuzetno uzbudljiv i neizvjestan, a pripao je Norvežankama koje su, utisak je, bile koncentrisanije.

U pobjedničkom sastavu, fantastična je bila Nora Merk sa devet golova, a pratila je Veronika Kristijansen sa šest. Holanđanke je predvodila Inger Smits sa sedam pogodaka.

Selekcija Norveške bila je za nijansu bolja u prvom poluvremenu, koje joj je pripalo i rezultatski – 16:13.

Drugo poluvrijeme proticalo je u fanatičnoj borbi. Holanđanke su anulirale zaostatak, u jednom momentu i povele, a uz brze akcije, tokom većine perioda gledana je igra gol za gol. Tri minuta prije kraja, nakon duže vremena, Norveška je imala tri gola viška (29:26) i bilo je jasno kako će time osigurati put u četvrtfinale sa prve pozicije.

Reprezentacija Crne Gore, koja je jutros savladala Južnu Koreju (28:26), tako je u povoljnijoj situaciji uoči petog kola nego što se to moglo očekivati nakon prethodnih poraza od Japana i Norveške.