Nakon pet godina Sveti Stefan ponovo dočekuje goste. Vila Miločer otvorena je krajem maja, a povratkom Svetog Stefana, poručuju iz Monterok grupe, nastavlja se razvoj elitnog turizma.
"Tu polazimo od resursa koje Crna Gora ima, a koje ne može da uveća, kao što su na primjer plaže. Taj broj plaža koje Crna Gora može da primi mali broj gostiju, što znači da taj mali broj gostiju mora da troši jako puno novca da bi ekonomija Crne Gore dobila ono što očekuje od turizma. Da bi doveli akve goste, trebaju nam proizvodi kao što je Sveti Stefan", kaže Miloš Pavlović iz Monterok grupe.
Osim za posjetioce, otvaranje bi, kako najavljuju, moglo donijeti korist i lokalnom stanovništvu.
"Sve daje priliku i lokalnom stanovništvu koje eventualno već nema neke apartmane koje izdaje, a oni koji imaju svakako dobijaju na značaju na vrijednosti tih apartmana, ali i onom drugom dijelu stanovništva koje eventualno nije u tom segmentu aktivna, da se aktivira kroz razne vrste uslužnih djelatnosti", kazao je Pavlović.
Na prostoru od stotinu metara Sveti Stefan okuplja tri svjetska brenda, što je, kažu iz Monterok grupe, rijetkost i za destinacije poput Italije i Grčke.
"Ljudi idu za brendovima, brendovi idu jedni za drugim, tako da je to jedan zatvoreni krug koji vuče jedni druge. Tako da će uticaj ove vijesti, naravno, u kombinaciji sa još par elemenata koji jako pozitivno utiču na Crnu Goru pred ulazak u EU, kao neka globalna, geostrateška dešavanja, koja idu na ruku u ovom slučaju Crnoj Gori, vraćaju potpuno Crnu Goru na mapu, svjetskih elitnih destinacija", zaključuje Pavlović.
Sveti Stefan svoja vrata posjetiocima zvanično otvara 1. jula.










