Jezero će prenoćiti na prvom mjestu: Plavljani slavili na DG areni

Fudbaleri Jezera prenoćiće na vrhu tabele Meridianbet Prve CFL.

Jezero će prenoćiti na prvom mjestu: Plavljani slavili na DG areni Foto: FSCG

Naime, u premijernom duelu šeste runde domaćeg šampionata, Jezero je na DG areni savladalo ekipu Mladosti iz Donje Gorice, rezultatom 1:2 (0:2).

Plavljani su do vođstva mogli u 21. minutu, kada je Tošković izveo jedanaesterac, ali je Dragojević odbranio. Golman Mladosti sačuvao je mrežu i 12 minuta kasnije, prilikom stopostotne šanse u kojoj je bio Bošković.

No, Jezero je do zasluženog vođstva stiglo u 37. minutu. Nakon prekida i nabačene lopte, Jovićević je šutnuo glavom i na kraju pogodio mrežu. Osam minuta kasnije bilo je 2:0 – opet je sve počelo od prekida, a ovog je puta strijelac bio Bareto.

U nastavku je Mladost preuzela inicijativu, a do gola je mogla u 60. minutu, ali je Abdulahi pogodio stativu. Četiri minuta kasnije, tresla se mreža Jezera – poslije kornera, glavom je loptu u gol poslao Maraš.

Podgoričanii do kraja jesu prijetili, golman gostiju Kastratović u nekoliko je navrata bio na mukama, ali je Jezero sačuvalo tri boda.

Mladost DG - Jezero 1:2 (0:2)

(0:1 - Jovićević 37', 0:2 - Bareto 45', 1:2 - Maraš 64')