Jesenji prvaci maestralni: Bjelopoljci slavili i u derbiju Druge CFL

Trijumfom u derbiju protiv Arsenala, fudbaleri Jedinstva proslavili su danas jesenju titulu u Drugoj CFL i napravili novi veliki korak ka povratku u elitu.

Jesenji prvaci maestralni: Bjelopoljci slavili i u derbiju Druge CFL Foto: screenshot

Posljednje, 19. kolo uglavnom je odigrano po ne baš sjajnim terenima i kiši, zbog koje je jedan duel i odložen. Uprkos tome, golova nije falilo.

Derbi jeseni između Arsenala i Jedinstva u Radanovićima, pripao je gostima, koji su slavili rezultatom 3:1.

Bjelopoljci su do prednosti došli već u šestom minutu. Pošto je srušen u šesnaestercu domaćih, Žarko Korać uspješno je izveo jedanaesterac. U ostatku prvog dijela, gosti su bili nešto konkretniji, no kako je vrijeme odmicalo i Arsenal je sve više pritiskao.

Takav pristup Tivćana krunisan je izjednačenjem u 59. minutu, kada je Montenegro sjajno izveo slobodan udarac i sa dvadesetak metara pogodio mrežu. Taj je rezultat, ipak, bio na snazi tek šest minuta, kada je Mušović opet doveo goste u vođstvo. Da će derbi pripasti Jedinstvu bilo je jasno u 73. minutu, kada je Žarko Korać postigao svoj drugi današnji pogodak.

Kom je lako trijumfovao protiv Grblja - 4:1. Da je ekipa sa primorja pred novim porazom bilo je jasno već nakon 22 minuta, kada su Zlatičani već imali dva gola prednosti.

Po nešto ljepšem vremenu odigran je meč u Beranama, gdje je istoimeni domaćin bio izuzetno ubjedljiv protiv Cetinja – 5:1. Utakmicu je obilježio Dos Santos Oliveira sa dva pogotka.

Mladost iz Donje Gorice slavila je zahvaljujući pogocima u samom finišu utakmice u Igalu, rezultatom 2:0.

Meč između Titograda i Bokelja odložen je zbog velikih padavina i lošeg terena na Starom aerodromu.

Arsenal – Jedinstvo 1:3 (0:1)
 (0:1 – Korać 6’, 1:1 – Montenegro 59’, 1:2 – Mušović 65’, 1:3 – Korać 73’)

Kom – Grbalj 4:1 (2:0)
 (1:0 – Radulović 12’, 2:0 – Kažić 22’, 3:0 – Hot 59’, 3:1 - Globarević 69', 4:1 - Đukanović 80’)

Berane – Cetinje 5:1 (1:0)
 (1:0 – Vukićević 15’, 2:0 – Mićunović 56’, 2:1 – Ljuca 60’, 3:1 – Oliveira 71’, 4:1 – Oliveira 76’, 5:1 - Vulević 88')

Igalo – Mladost Donja Gorica 0:2 (0:0)
(0:1 - Krstović 88', 0:2 - Raičević 90+4')