"Vršilac dužnosti direktora Uprave policije Lazar Šćepanović je pred skupštinskim Odborom za bezbjednost i odbranu, na kojem se raspravljalo o učinku bezbjednosnih službi tokom dva masovna ubistva na Cetinju, imao odgovor da je sve što se u tom sektoru dešava – naslijeđeno. Period od pet godina, otkako su “oslobodioci” došli na vlast, sasvim je dovoljan da se isprave eventualne naše greške i da se odgovornost za dva najveća zločina u mirnodopskoj eri Crne Gore ne prebacuje na prethodni menadžment ", rekao je za 24 sata Televizije E, bivši pomoćnik direktora Uprave policije, Nikola Janjušević.
Vršilac dužnosti direkotra Uprva policije, Lazar Šćepanovć, problematizovao je pred Odborom za bezbjednost učinak policije i u periodu i dok je Janjušević vodio Sektor policije opšte nadležnosti. Janjušević podjseća da je tim sektorom rukovodio kroz dva mandata.
"Želim da demantujem v.d. direktora Uprave policije, jer rezultati dok sam ja vodio taj sektor nijesu stagnirali kako je on rekao, nego su bili najbolji otkad se vodi statistika u Upravi policije. Želim da mu poručim (Šćepanoviću) da pogleda izvještaje Uprave policije od 2010. do 2021, dok sam bio na tom mjestu, kao i izvještaj Sektora policije opšte nadležnosti… Naglašavam da je, kad sam preuzeo Sektor opšte nadležnosti, broj smrtno stradalih u saobraćaju bio 122, a 2012. smanjen je na 46. To je bio najmanji broj smrtno stradalih otkako se vodi statistika u Upravi policije i u kontinuitetu je do 2021. bio značajno ispod evropske preporuke (ispod 10 na 100.000 stanovnika) ", istakao je Janjušević za TV E.
Bivši pomoćnik direktora Uprave policije smatra da je izostala kvalitetna analiza i nakon prvog zločina koji se dogodio na Cetinju 12. avgusta 2022. godine i podsjeća da za dvije tragedije niko nije snosio odgovornost, iako se menadžment u Upravi policije u međuvremenu promijenio. Procesuirana je, kaže, samo službenica koja je izdala oružni list ubici iz prvog zločina na Medovini, Vuku Boriloviću.
"Kad menadžment Uprave policije i Ministarstvo unutrašnjih poslova nijesu izvukli pouke iz tog prvog masovnog zločina u Medovini, onda nam se desio i drugi zločin. Vidjeli ste na Odboru za bezbjednost da čelnici bezbjednosnog sektora ni ne pomišljaju da podnesu, kao moralan čin, ostavke. Poslije zločina 2022.godine, u ovom istom studiju je bila emisija. I tada sam bio gost. Insistirali smo na tome da tadašnji ministar unutrašnjih poslova Filip Adžić mora da podnese ostavku kao moralni čin i tadašnji potpredsjednik Vlade zadužen za bezbjednost Dritan Abazović. Isto tako ministar i potpredsjednik Vlade Aleksa Bečić su morali da ponude ostavke kao moralan čin, ne zbog toga što su oni lično odgovorni, ali ovo je najveći zločin u mirnodopskoj eri Crne Gore i oni su morali to da urade kao moralni čin, jer sve nakon toga gubi smisao", istakao je Janjušević.