Jalolov i Kruz olimpijski šampioni

Uzbekistanski bokser Bahodir Jalolov i Kubanac Endi Kruz novi su olimpijski šampioni u boksu.

Jalolov i Kruz olimpijski šampioni Foto: Olympics

Jalolov je u finalnoj borbi kategorije preko 91 kilogram pobijedio Amerikanca Ričarda Toresa, sudijskom odlukom 5:0.

Bronzane medalje ranije su pripale Britancu Frejzeru Klarku i Kazahstancu Kamšibiku Kunkabaevu.

Kruz je u finalu kategoriji do 63 kilograma na poene (4:1) pobijedio Amerikanca Kejšona Dejvisa.

Bronzane medalje ranije su osvojili jermesnki borac Aganes Bačkov i Australijanac Heri Garsajd.

U ženskoj konkurenciji, olimpijska šampionka u kategoriji do 60 kilograma osvojila je Irkinja Keli Herington, koja je u finalu savladala Brazilku Beatris Fereiru 5:0.

Pobjedničko postolje kompletirale su Finkinja Mira Potkonen i Tajlandjanka Sudaporn Sisondi.

U kategoriji do 75 kilograma zlatna je Britanka Lauren Prajs, koja je u finalu bila bolja od Kineskinje Li Kian 5:0.

Bronzane medalje osvojile su Holanđanka Nuška Fontejn i Ruskinja Zenfira Magomedalieva.