Vaterpolo

Jadran je bio blizu finala Regionalne lige, ali su vaterpolisti Mladosti od finiša treće četvrtine počeli da slaže kockice i od ,,minus 3” stigli do vođstva od 13:11 na tri minuta i 20 sekundi prije kraja utakmice.

Jadran stao u polufinalu; Radanović: Prokockali smo prednost, žao mi igrača ali to je sport Foto: Jadran Carine
Izvor

Velike probleme Novljanima je pravio Luka Bukić, zvanično najbolji igrač Regionalne lige, koji je u pobjedi od 14:12: postigao sedm golova (dva iz peterca).

Najefikasniji kod Jadrana bio je Konstantin Averka sa pet golova.

Novljani su treći put u ovoj sezoni izgubili od rivala iz Zagreba.

Jug i splitski Jadran od 20.30 časova igraće za finale RL.

Nakon polufinalne utakmice, trener Jadrana Petar Radanović, poručio je da su utakmicu otvorili na najbolji način ali da su ishitreni šutevi i kontre učinili svoje.

''Iako smo utakmicu otvorili na najbolji mogući način i držali do treće četvrtine rezultatsku prednost, dva tri ishitrena šuta da se nismo tome nadali, povukli su te njihove tri kontre gdje su uspjeli da valorizuju prednost i nijesmo uspjeli da ispariramo dvojici centara koji su vrhunskog kvaliteta. Žao mi je igrača ali to je sport'', kazao je Radanović.