Vaterpolo

Vaterpolisti Jadrana doživjeli su poraz na kraju nastupa u LEN Ligi šampiona, i to na gostovanju Crvenoj zvezdi - 9:6 (1:4, 3:0, 1:0, 4:2). Novljani tako završavaju grupu "A" na posljednjoj poziciji, ali nije to i kraj njihove evropske sezone - nastaviće je u LEN Eurokupu.

Jadran poveo pa stao: Novljani ispustilii tri gola viška i porazom završili nastup u Ligi šampiona Foto: PVK Jadran

Imaju, međutim, za čim da žale naši vaterpolisti, jer su prosuli tri gola prednosti stečena u prvom kvartalu, pri čemu su bez pogotka bili duže od 16 minuta.

Danilo Radović je u redovima Jadrana jedini postigao više od gola (2), a identičan učinak u domaćoj ekipi imali su Gogov i Vukićević.

Kako su samo Novljani otvorili meč - bila je to možda i njihova najbolja ovosezonska četvrtina u Ligi šampiona, na čijem su kraju vodili 1:4, uz pogotke Danila Radovića, Nagaeva, Gardaševića i Vukićevića.

Međutim, već u sljedećih osam minuta, Zvezda se potpuno vratila, a Jadran nije postigao nijedan gol i bilo je 4:4.

Crnogorski prvaci ni u trećem kvartalu nijesu mogli do gola i to je već izgledalo zabrinjavajuće, tim prije jer su Beograđani na startu završne četvrtine, pogotkom Gogova iz peterca, stigli do dva gola plusa (6:4).

Konačno, očajan niz Jadrana prekinuo je Danilo Radović, koji je golom pet minuta prije kraja donio nadu gostima kako bi posljednji meč u Ligi šampiona mogli završiti bez poraza. No, da od toga večeras neće biti ništa, postalo je jasno nakon 80 sekundi, kada su 'crveno-bijeli' dali dva brza gola i stigli do viška od tri pogotka razlike.

I Crvena zvezda i Jadran nastaviće nastup u LEN Eurokupu, i to u nokaut fazi, a velike su šanse da tamo vidimo i kotorski Primorac, koji će u subotu igrati meč odluke protiv Ortiđe.

Rezultati: Jadran Split - Ferencvaroš 17:20, Crvena zvezda - Jadran Herceg Novi 9:6.

Tabela: Ferencvaroš 15, Jadran Split 9, Crvena zvezda 7, Jadran Herceg Novi 2.