Vaterpolo

Vaterpolisti Jadrana sezonu u regionalnoj Premijer ligi završili su na četvrtom mjestu.

Jadran dominirao protiv Crvene zvezde: Novljani sezonu u Premijer ligi završavaju na četvrtom mjestu Foto: PVK Jadran

U duelu posljednjeg kola, Novljani su večeras na Poljudu pružili jednu od najboljih ovosezonskih partija, slaveći nad Crvenom zvezdom, rezultatom 15:9 (5:2, 3:3, 5:3, 2:1).

Od uvodne četvrtine bilo je jasno kako će Beograđanima večeras biti teško da se supotstave raspoloženom prvaku Crne Gore. Kako je vrijeme odmicalo, tako je prednost Jadrana rasla, te je nakon prvih osam minuta bilo 5:2.

Ništa drugačije nije bilo ni u ostatku meča - tim iz Herceg Novog je završni kvartal dočekao uz pet golova plusa (13:8) i tada je bilo sasvim jasno kako će Zvezda večeras doživjeti poraz.

Danilo Radović bio je sjajan u našem sastavu sa četiri gola, a tri je postigao Vasilije Radović. U Zvezdi su Marković i Subotić pogađali po dva puta.

U 19:45 časova slijedi okršaj za titulu - sastaće se splitski Jadran i Novi Beograd.