• Sport /
  • Košarka /
  • Izuzetno izdanje 'plavih' na startu plej-ofa: Zadar razbijen u "Morači", sve riješeno u trećoj četvrtini, Božić potpuno zaustavljen

Budućnost Voli na plus 31, postigli 100 poena, ubacili 14 trojki

Košarkaši Budućnost Volija sigurnom su pobjedom započeli nastup u plej-ofu ABA lige. U uvodnom duelu četvrtfinala, 'plavi' su u "Morači" bili bolji od Zadra, rezultatom 100:69 (23:24, 19:12, 34:15, 24:18).

Izuzetno izdanje 'plavih' na startu plej-ofa: Zadar razbijen u "Morači", sve riješeno u trećoj četvrtini, Božić potpuno zaustavljen Foto: ABA

Oko 1.500 navijača u podgoričkoj dvorani ispratilo je izvrsno izdanje izabranika Andreja Žakelja, a naročito treću četvrtinu - 'plavi' su samo u tom periodu napravili višak od čak 19 poena i tada je i riješeno pitanje pobjednika.

Treba istaći kako su 'plavi' ubacili 14 trojki - od čega pet Ferel, a četiri Megi.

Jogi Ferel u potpunosti je obilježio prvo poluvrijeme večerašnjeg meča. On je  do odlaska na odmor upisao svih 17 poena. Tanasković je postigao 15, Megi 12, a Kamenjaš 10. Ramljak je predvodio Zadrane sa 14 poena, a Luka Božić bio je potpuno zaustavljen - za 34 minuta na parketu postigao je tek dva poena.

Zadrani su se dobro držali samo u uvodnih 10 minuta, u jednom momentu bili su i na plus šest (18:24), na šta su 'plavi' odgovorili serijom 8:0. Od tada, Budućnost Voli nije ispuštala vođstvo, pa je na odmor otišla uz rezultat 42:36.

Pogotkom Kenana Kamenjaša u trećem minutu trećeg perioda igre, Podgoričani su prvi put stekli dvocifrenu prednost - 50:40. Vrijeme je odmicalo, a gosti nijesu mogli osjetnije da spuste minus, koji je nakon dvije trojke Flečera Megija i pogotka Petra Popovića, tri minuta prije kraja četvrtine, iznosio 19 poena razlike (66:47), da bi uskoro bilo i 25. Koliko je Budućnost Voli bila nadmoćna u toj četvrtini najbolje će reći njen krajnji rezultat - 34:15.

Nijesu se domaći zadovoljavali stečenim - nastavili su sa izvrsnom igrom i u posljednjoj četvrtini, čijom su sredinom, uz atraktivno zakucavanje Džonsa, izašli na čak 34 poena razlike (90:56).

Na kraju, nakon večerašnjeg duela ostaje izuzetan utisak, a očekivanja navijača 'plavih' upravo su ove noći zasigurno jako porasla uoči najuzbudljivijeg dijela plej-ofa regionalnog takmičenja.

Drugi meč četvrtfinalne serije slijedi u petak - Zadar će biti domaćin u Višnjiku, a susret će početi u 19:00 časova.

Budućnost – Zadar 100:69

Crvena zvezda – SC Derbi (ponedjeljak, 18:00)

Mega – Cedevita Olimpija (ponedjeljak, 20:00)

Partizan – Igokea (srijeda, 18:30)