Iznenađenje na Olimpiku uz sedam golova: Sasuolo srušio 'vučicu'

Još jedno iznenađenje donijelo je 26. kolo Serije A, i to na Olimpiku, gdje je Roma poražena od Sasuola, rezultatom 3:4 (1:3).

Iznenađenje na Olimpiku uz sedam golova: Sasuolo srušio 'vučicu' Foto: ANSA

Nevjerovatno je počeo večerašnji meč - prvo je u 13. minutu za goste nakon odbitka pogodio Lorijente, a potom je isti igrač samo pet minuta kasnije postigao novi gol.

Roma se vratila u meč lobom Zalevskog 26. minutu, no 'neroverdi' su treći put pogodili u nadoknadi prvog poluvremena, kada je Berardi bio strijelac iz penala. Tome je prethodilo isključenje Kumbule, koji je napravio penal nad Berardijem.

Nedugo po početku drugog poluvremena, Roma je smanjila sjajnim golom Dibale sa dvadeesetak metara, ali je umjesto poravnanja u 75. minutu uslijedio novi gol gostiju - Pinamonti je pogodio nakon sjajne akcije.

Konačan rezultat postavio je Vajnaldum u sudijskoj nadoknadi.