Italija slavi Kijezu i okvir gola – Belgija pala u Torinu

Fudbaleri Italije slavili su u meču za treće mjesto Lige nacija selekciju Belgije rezultatom 2:1.

Italija slavi Kijezu i okvir gola – Belgija pala u Torinu Foto: Profimedia
Sportski portali Izvor

Utakmicu je obilježio fudbaler Juventusa Fernando Kijeza.

Svuda je bilo mladog Italijana, naročito u prvom poluvremenu. Proigravao je saigrače, ali se i sam nalazio u prilikama koje su ostale nerealizovane.

Najviše su se istakle dvije prilike, a u obje je protagonista bio upravo Kijeza. Najprije je proigrao Sasuolovog Raspadorija. Otvorio je Kijeza prostor, primio loptu, a potom se okrenuo i dodao u prostor. Ipak, Raspadorijev šut je blokiran.

Hitronogi Kijeza se potom našao i sam u prilici nakon jedne duge lopte. Imao je svo vrijeme ovog svijeta, ali i to mu je bilo malo. Oklijevao je, ali na kraju ipak uputio respektabilan šut u padu koji Kurtoa brani vrhom kopačke.

Ipak, najbolju priliku ili bolje rečeno najbliže golu prišli su Belgijanci. Salemakers je dobio loptu sa strane unutar šesnaesterca, a potom uputio udarac koji je završio na prečki. Đanluiđi Donaruma je ostao ukopan, ne posljednji put na ovom meču.

Ono što nisu uspjeli za 45 minuta prvog, Italijanima je pošlo već u prvom minutu drugog dijela igre.

Loše izveden korner završio je na prvoj stativi gola Kurtoe, tačnije na glavi belgijskog defanzivca koji je pokušao da je izbaci. Nesrećnom igrom slučaja, lopta pada na nogu Nikole Barele koji volej udarcem dovodi Italiju u vođstvo.

Manje od 20 minuta kasnije, prednost je duplirana. Kijeza je bio u još jednom prodoru kada je prošao Timotija Kastanja. Fudbaler Lestera je zakasnio sa startom, a sudija Srđan Jovanović je pokazao na "bijelu tačku".

Loptu je na nju postavio Domeniko Berardi. Snažno je šutirao otvorenim dijelom stopala, a Kurtoa, iako je imao loptu na ruci, nije uspio da sačuva mrežu.

Pokušavali su Belgijanci da se vrate u meč, ali ih sreća nije htjela. Ovog puta je šutirao Janik Fereira Karasko, ali je pogodio stativu. Donaruma je po drugi put bio nemoćan.

Treći put, za golmana PSŽ-a nije bilo sreće. Kurtoa je rukom poslao nevjerovatnu loptu naprijed. Ona stiže do De Brujnea koji je, nakon manjih problema sa prijemom, prosljeđuje do mladog Šarla De Ketelaraž. Fudbaler Briža je bio sam pred Donarumom kog je savladao poslavši mu loptu kroz noge.

Dalje drame nije bilo, a Italija je barem malu utjehu pronašla nakon poraza od Španije.