Italija ispisala istoriju, Poljska osvojila bod protiv Engleske

Fudbaleri Španije nisu imali previše problema da dođu do pobjede u Prištini protiv selekcije Kosova – 2:0 (1:0).

Italija ispisala istoriju, Poljska osvojila bod protiv Engleske Foto: sportski portali
Sportski portali Izvor

"Crvena furija" je do trijumfa došla golovima Pabla Fornalsa u 32. i Ferana Toresa u 89. minutu.

U okviru iste grupe Grčka je u Atini savladala Švedsku rezultatom 2:1 i zakuvala borbu za drugo mjesto.

Selekcija Italije oborila je svjetski rekord po broju uzastopnih utakmica na kojima nisu poraženi.

U prethodnom kolu izjednačili su se sa Brazilom, a sada su oni najbolji ikada sa 37 vezanih mečeva bez poraza.

To su učinili u duelu protiv Litvanije koju su deklasirali u Ređo Emiliji rezultatom 5:0 (4:0).

Albanija je sa 5:0 pobijedila San Marino, dok je Engleska sa Poljskom odigrala neriješeno.

Fudbaleri Engleske suvereni su vladari grupe, iako su prvi put "prosuli" pobjedu, u prvih pet utakmica su bili maksimalni i sada imaju 16 bodova.

Englezi su poveli u 72. minutu preko Harija Kejna, a šok i izjednačenje Poljaka stiglo je "tek" u 92. minutu preko Damjana Šimanskog.

I Mađarska je slavila u ovom kolu. Oni su pobijedili Andoru sa 2:1 na svom terenu.

Reprezentacija Njemačke je došla do još jedne lagane pobjede, ovoga puta na gostujućem terenu protiv Islanda sa 3:0.

Fudbaleri Sjeverne Makedonije su odigrali još jedan remi, a ovoga puta pobjednika nije bilo u duelu sa Rumunijom, a ne samo da nije bilo pobjednika nego na meču nije bilo ni golova.