Iskra preokretom do pobjede nad Jezerom

Fudbaleri Iskre pobijedili su u Danilovgradu plavsko Jezero 2:1, u utakmici devetog kola Telekom Prve crnogorske lige.

Iskra preokretom do pobjede nad Jezerom Foto: analitika

Plavski tim poveo je golom albanskog fudbalera Nduea Mujecija iz jedanaesterca u 65. minutu.

Izjednačio je Ivan Vuković u 73, a pobjedu domačinu, treću ove sezone, donio je Bogdan Milić u 83. minutu.

Pobjedu je upisal i Podgorica, koja je na DG areni slavila protiv pljevaljskog Rudara 2:0.

Do pete pobjede ove sezone i čelne pozicije na tabeli došla golovima Šalete Kordića u 42. i 78. minutu.

Podgorički sastav iskoristio je remi Dečića i ponovo preuzeo prvo mjesto.

Dečić je u Petrovcu igrao sa istoimenim domaćim timom neriješeno 1:1.

Domaćin je poveo golom Marka Markovića u 33. minutu.

Izjednačio je i postavio konačan rezultat Kristijan Vuljaj u 48. minutu.

Vuljaj je u 57. minutu imao priliku da donese preokret, ali nije realizovao jedanaesterac.

Utakmica između fudbalera Budućnosti i Zete prekinuta je u 83. minutu, nakon što je ekipa iz Golubovaca napustila teren nezadovoljna suđenjem Nikole Dabanovića.

Fudbaleri Zete su, nakon dobijenog trećeg crvenog kartona, napustili teren.

Prethodno su isključeni Vasko Kalezić u 41, Janko Simović u 73. i Srđan Krstović u 80. minutu.

U trenutku prekida Budućnost je vodila 1:0, pogotkom Draška Božovića u 75. minutu

Poslije prvog poluvremena nema golova na Starom aerodromu, u duelu OFK Titograda i Sutjeske.