Inter srušen na Olimpiku: Španski 'rezervisti' donijeli pobjedu Laciju

Fudbaleri Lacija slavili su nad Interom u jednom od derbija treće runde Serije A. U lijepoj predstavi na Olimpiku, 'nebesko plavi' trijumfovali su rezultatom 3:1 (1:0). Velike zasluge za pobjedu pripadaju treneru Rimljana Mauriciju Sariju, koji je sjajno pogodio sa izmjenama u drugom poluvremenu - što mu je i donijelo pobjedu.

Inter srušen na Olimpiku: Španski 'rezervisti' donijeli pobjedu Laciju Foto: ANSA

Utakmica koju je u cjelosti za domaće odigrao i naš reprezentativac Adam Marušić riješena je pogocima španskih 'rezervista' Luisa Alberta i Pedra.

Lacio je tako, makar do sjutra, lider Serije A, dok je Inter pretrpio prvi ovosezonski poraz.

U prvom poluvremenu gledali smo ujednačenu borbu, a u samom finišu i prvi pogodak. Milinković-Savić je u 40. minutu dodao loptu do Felipea Andersona, koji je poslao u nebranjeni dio Handanovićeve mreže. Koji minut kasnije, sporna situacija viđena je u šesnaestercu domaćih, ali je sudijskom provjerom utvrđeno kako penala nije bilo - odnosno, da je svemu prethodio ofsajd ofanzivaca Intera.

Nastavak je donio još dinamičniju igru, a Inter je poravnao u 51. minutu. Drugi ovosezonski pogodak u Seriji A tada je postigao Lautaro Martinez.

Očekivalo se tada kako bi Inter mogao i do preokreta, ali su u 75. minutu ponovo slavili domaći navijači. Ovog puta, na Olimpiku je viđen prekrasan pogodak Luisa Alberta. Španac, koji je u igru ušao dvadesetak minuta ranije, raspalio je po lopti sa 20 metara, a Handanović je još jednom bio nemoćan. Svemu je prethodila povratna lopta sa još jednim Špancem koji je u drugom dijelu ušao u igru - Pedrom.

Potvrdu da će tri boda ostati na Olimpiku dobili smo u 87. minutu. U ulozi asistenta bio je Ćiro Imobile, a strijelac - Pedro.

U prvom duelu dana, Udineze je slavio na gostovanju Monci (2:1), te je debitant u Seriji A i nakon tri utakmice bez osvojenog boda.

Sjutra slijede još četiri utakmice, a veliki derbi je u Torinu, gdje će se, sa početkom u 18:30 časova, sastati Juventus i Roma.

Lacio - Inter 2:1
Monca - Udineze 1:2