Inter savladao Juve u Torinu

Fudbaleri Intera pobijedili su na gostujućem terenu u Torinu Juventus sa 1:0, u utakmici 31. kola Serije A

Inter savladao Juve u Torinu Foto: Inter.it
Sportski portali Izvor

Jedini gol postigao je Hakan Čalhanoglu iz jedanaesterca u četvrtom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Njemu je prvobitno golman crno-bijelih odbranio penal, ali je sudija procijenio da je jedan igrač domaće ekipe ranije ušao u šesnaesterac, pa ga je Čalhanoglu ponovo izveo i zatresao mrežu.

Inter ima 18 pobjeda u prvenstvu i treći je na tabeli sa 63 boda, tri manje od drugoplasiranog Napolija, koji ima utakmicu više. Prvoplasirani Milan ima 66 bodova iz 30. utakmica.

Juventus je četvrti na tabeli sa 59 bodova, pet više od petoplasirane Rome.

Ranije danas, Fiorentina je na svom terenu pobijedila Empoli sa 1:0, a Napoli je u Bergamu pobijedio Atalantu sa 3:1. Udineze je kao domaćin pobijedio Kaljari sa 5:1, a Roma je u Đenovi bila bolja od Sampdorije sa 1:0.