Inter je u finalu Lige šampiona: Lautaro zapečatio sudbinu 'rosonera'

Fudbaleri Intera prvi su finalisti Lige šampiona. Oni su u revanš susretu polufinala večeras u još jednom gradskom derbiju opet bili bolji od Milana, rezultatom 1:0 (0:0). Podsjetimo, prvi meč dva tima takođe je završen trijumfom 'neroazura' (2:0).

Inter je u finalu Lige šampiona: Lautaro zapečatio sudbinu 'rosonera' Foto: ANSA

Milan je večeras bio opasniji u prvom dijelu, imao je i izrazitih šansi, ali je Onana bio maestralan na golu Intera. Meč je odlučen u 74. minutu, kada se u strijelce upisao Lautaro.

Silovito su krenuli igrači Milana, pa smo u uvodnih 15 minuta vidjeli šuteve Ernandesa i Tonalija. Pritom, kod druge prilike, sjajno je odbranio Onana. Nastavio je Milan da napada, imali su šanse Dijas i Leao, a na drugoj strani vidjeli smo samo jednu – Džeko je nakon kornera lijepo pokušao glavom, ali je Menjan bio na visini zadatka.

Kako je drugo poluvrijeme odmicalo, tako su napadi Milana bivali sve bezopasniji, a u 74. minutu otklonjene su dileme o putniku u finale. Očajno su tada bili postavljeni defanzivci ‘rosonera’, što je iskoristio Lautaro Martinez i sa desetak metara iskosa poslao loptu u mrežu.

Milan do kraja nije imao izrazitiju šansu za poravnanje, pa se nakon 180 minuta velikog milanskog derbija može reći kako Inter sasvim zasluženo ide u finale.

Italijanski sastav u junskom finalu u Istanbulu igraće protiv boljeg iz duela Mančester Siti - Real, koji ćemo pratiti sjutra, sa početkom u 21:00 čas. Podsjetimo, prvi duel ta dva tima u Madridu završen je rezultatom 1:1.