Infantino je branio odluku o pauzama za osvježenje na polovini svakog poluvremena i istakao da one doprinose većoj zabavi za navijače.
Rekao je da će FIFA analizirati šta će raditi na budućim turnirima „na osnovu ovog iskustva“.
Infantino smatra da su pauze imale pozitivan efekat.
„Možda trener može da preispita određene situacije, ispravi neke greške. Igrači dobiju malo odmora i vrate se punom brzinom. Pa, da li je to nužno loše? Možda je dobro. Takođe vidimo intenzitet utakmica. Nikada nismo vidjeli da se 90 minuta na jednom turniru igra takvim intenzitetom“, dodao je Infantino.
Infantino je takođe istakao da FIFA ne zarađuje dodatni novac od toga što televizijske stanice tokom tih pauza emituju reklame, jer su ugovori potpisani prije nego što je donijeta odluka o uvođenju pauza za osvježenje.










