Pretežak meč, okrećemo se Francuskoj

Rukometaši Crne Gore preliminarnu fazu Svjetskog prvenstva završili su sa dvije pobjede. Naša selekcija večeras je slavila nad Čileom, rezultatom 35:33 (20:18), ali mnogo teže nego što se to očekivalo.

Uz mnogo muke došli smo do druge pobjede: 'Lavovi' završili grupu sa četiri boda, okrećemo se glavnoj rundi Foto: IHF

Crna Gora u glavnu rundu prenosi četiri boda, a tamo će je na startu, već preksjutra, čekati Francuska.

Danas je Miloš Vujović postigao 12 golova, a Branko Vujović osam. Simić je upisao devet odbrana.

Sve je poznato: Francuska nas čeka u srijedu, Slovenija u glavnu rundu prenosi dva boda
0
Sve je poznato: Francuska nas čeka u srijedu, Slovenija…
16.01.2023 19:36

‘Lavovi’ su se mnogo mučili u prvom poluvremenu. Od starta je bilo jasno kako nećemo baš lako ukrotiti čileanske napadače, no predvođeni Milošem Vujovićem i Nemanjom Grbovićem, sredinom prvog dijela došli smo do četiri gola viška (12:8).

Djelovalo je tada kako smo uspjeli slomiti otpor, ali uslijedilo je nekoliko pehova – najveći je bilo isključenje Grbovića u 21. minutu, nakon veoma diskutabilne sudijske odluke. Crnogorski rukometaši bili su zatečeni tom odlukom, što su Čileanci iskoristili i ubrzo poravnali – 15:15. Do 30. minuta, Crna Gora uspjela je da vrati prednost i da na odmor ode uz dva gola prednosti.

Nije Crna Gora mogla da se odlijepi ni u nastavku. Naši igrači u više navrata stizali su do četiri pogotka viška, ali bi se Čileanci odmah vraćali sa dva uzastopna gola. No, što je najbitnije, pobjeda nije dolazila u pitanje. Da će dva boda pripasti 'lavovima', postalo je jasno minut i po prije kraja - prvo je Simić odbranio sedmerac Ervinu Fojtmanu, a onda je Branko Vujović doveo našu reprezentaciju na plus tri.

Kako je tekao čitav meč, pogledajte u nastavku.

60' - Branko Vujović svojim osmim golom postavlja konačnih 35:33.

60' - Čileanci su na kraju dali dva gola.

59' - Još jedan gol Branka Vujovića i to je to - Crna Gora stigla je do druge pobjede (34:31).

58' - Simić brani sedmerac Ervinu Fojtmanu.

56' - Rodrigo Salinas smanjuje (33:31).

56' - Branko Vujović pogađa, sada je 33:30.

55' - Esteban Salinas postiže četvrti gol. 32:30.

54' - Mirko Radović pogađa, ali i Salinas. 32:29.

53' - Gotovo je izvjesno da nas u srijedu čeka meč protiv Francuske. U Katovicama je trenutno 24:30, a do kraja je još 10 minuta.

53' - Ponovo Fojtman iz sedmerca, ali odgovara na to Božo Anđelić. 31:28.

51' - Još jedan, 12. večerašnji gol Miloša Vujovića (30:27).

51' - Ervin Fojtman iz sedmerca smanjuje na 29:27.

50' - Miloš Vujović ponovo pogađa suparničku mrežu (29:26).

50' - Nevjerovatno. Rukometaši Čilea ponovo su dali dva gola zaredom. 28:26.

48' - Pogodak postiže Miloš Božović. 28:24.

46' - Deseti gol daje Miloš Vujović, sada je 27:24.

46' - Opet uzvraćaju Čileanci sa dva uzastopna gola. 26:24.

44' - Na utakmici Slovenija - Francuska je 16:22, ali tamo je u toku tek 37. minut.

43' - Simić je u nastavku imao nekoliko odbrana, što smo na najbolji način iskoristili i poveli 26:22. Anđelić je pogodio.

42' - Mirko Radović postiže prvi gol, rezultat je 25:22.

40' - Sada se lakše diše. Branko Vujović je pogodio, rezultat je 24:21.

39' - Miloš Vujović još jednom iz sedmerca i sada je 23:21.

35' - Miloš Vujović iz sedmerca postiže osmi pogodak. 22:21.

35' - Izjednačenje. Kolado i Salinas su dali po gol i rezultat je 21:21.

33' - Čileanci su dali gol, ali i mi. Branko Vujović. 21:19.

30' - Čekamo početak drugog poluvremena.

Mučenje u prvom dijelu, isključen Grbović

30' - U Katovicama, Slovenija - Francuska 14:16. Ne bude li preokreta, u srijedu nas čeka okršaj protiv Francuza.

30' - Anđelić pogađa i to je to u prvom poluvremenu - 20:18.

29' - Stevan Vujović nam vraća prednost (19:18).

29' - Čileanci postižu dva uzastopna pogotka. 18:18.

27' - Nakon kontre, Branko Vujović postiže novi gol - 18:16.

27' - Kolado je pogodio za Čile, ali je uslijedio sedmerac za nas - iskoristio ga je Miloš Vujović i sada je 17:16.

26' - Crna Gora opet vodi, strijelac je Miloš Vujović (16:15).

25' - Ponovo Salinas, 15:15.

25' - Na utakmici Slovenija - Francuska je 10:15.

25' - Opet Branko Vujović. 15:14.

24' - Branko Vujović sjajno šutira sa distance, ali Salinas uzvraća. 14:14.

23' - U Katovicama, na utakmici Slovenija - Francuska, rezultat je 10:13. Fabregas i Karabatić predvode 'trikolore' sa po tri gola.

23' - Nevjerovatno. Fojtman pogađa, sada je 13:13, Crna Gora je duže od četiri minuta bez gola.

22' - Salinas smanjuje, treći uzastopni gol Čilea, rezultat je 13:12.

21' - Grbović dobija crveni karton, prilično nevjerovatna odluka sudija. Činilo se u početku da je u duelu sa jednim čileanskim igračem Grbović bio taj koji je fauliran, no sudije su imale čudan rezon.

21' - Opet Salgado i sada je 13:11.

20' - Prilaze suparnici na tri gola zaostatka. Salgado je pogodio - 13:10.

18' - Čileanci smanjuju ali na kratko. Miloš Vujović bio je precizan iz sedmerca i sada je 13:9.

17' - Opet Anđelić. 12:8.

16' - Anđelić daje prvi gol, rezultat je 11:8.

15' - Na utakmici Slovenija - Francuska trenutno je 6:9.

15' - Branko Vujović nam vraća dva gola viška - 10:8.

15' - Novi sedmerac za Čile, iskoristio ga je Ervin Fojtman (9:8).

14' - Još jedan pogodak Miloša Vujovića, četvrti danas. 9:7.

12' - Cepelin. Branko Vujović poslao je loptu Milošu Vujoviću, a on pogodio za 8:7.

11' - Salinas daje gol iz sedmerca i opet je neriješeno (7:7).

10' - Dva uzastopna gola postižu Čileanci, u strijelce se upisao i Ervin Fojtman, pa je sada 7:6.

10' - Pratimo i meč Slovenija - Francuska. Tamo je 4:4, a ko pobijedi biće naš prvi suparnik u glavnoj rundi.

9' - Miloš Vujović pogađa još jednom. 7:4.

8' - 'Lavovi' postižu četvrti uzastopni pogodak, strijelac je Branko Vujović, a rezultat je 6:4.

7' - Sada gol daje Miloš Vujović i prvi put vodimo - 5:4.

6' - Grbović opet pogađa. To je njegov četvrti gol. Izjednačili smo (4:4).

5' - Kolado postiže drugi današnji gol, a Grbović treći. Sada je 3:4.

4' - Grbović postiže još jedan gol, a prije toga je bio precizan Rodrigo Salinas. 2:3.

2' - Čileanci su otvorili meč sa dva gola, a onda je pogodio Grbović. Rezultat je 1:2.

0' - Počinje meč u Krakovu.

Ovako je prije 10 godina bilo protiv Čilea - i tada su igrala braća Fojhtman i Salinas

Crna Gora i Čile do sada su odigrali jedan meč, no tada smo ga dočekali u lošem raspoloženju. Bilo je to na SP 2013, kada su ‘lavovi’ pretrpjeli pet uzastopnih poraza u grupi “A”.

Uslijedila je borba za 21. mjesto, a u tom duelu smo slavili nad Čileancima rezultatom 35:31 (18:11).

Tada je naš aktuelni selektor Zoran Roganović postigao devet golova, Igor Marković sedam, a Fahrudin Melić šest. Naš aktuelni kapiten Vasko Ševaljević tada je dao četiri gola.

Zanimljivo je da su za Čile i tada nastupala braća Fojhtman i Salinas. Emil Salinas dao nam je tada osam golova, njegov brat Ervin sedam, a Rodrigo Salinas šest.