Premijer liga

Fudbaler Brajtona Iv Bisuma dobio je direktan crveni karton u susretu protiv Njukasla nakon što je protivničkog igrača udario nogom u glavu.

Igrač Brajtona isključen nakon što je karate udarcem u glavu nokautirao protivnika Foto: sportski portali
Sportski portaliIzvor

Naime, pomenuta situacija desila se u 89. minutu kada je Bisuma nakon jednog duela udario nogom u glavu igrača Njukasla Džamala Luisa, a sudija Kevin Frend nakon dodatne konsultacije s VAR sobom odlučio je da mu pokaže direktan crveni karton.

Iako se na snimku može vidjeti da igrač Brajtona nije namjerno udario svog protivnika, on je zbog načina na koji ga je udario postao viralan na društvenim mrežama, no s druge strane, nije napravio dodatni problem svom timu koji je imao prednost od 3:0.

Brajton je do pobjede stigao sa dva pogotka Mupaja u prvih sedam minuta, a konačnih 3:0 postavio je Konoli u 83. minutu.