I Švedska u nizu Crne Gore

Izvor

Podsjetimo izabranice trenera Dragana Adžića, juče su bile bolje od ‘’zbornaje’’ 28:24. Švedska, nakon dva odigrana kola, ima polovičan učinak - pobjedu i poraz. Švedska je prva povela, i to je bilo njihovo jedino vođstvo. Serijom 6:0 naše juniorke su povele 6:1 (12. minut), a kod 7:4 (20. minut) je trener Dragan Adžić odlučio da odmori Milenu Knežević i Suzanu Lazović, što su Šveđanke iskoristile da priđu na 9:8 (25. minut). Povratkom pomenutih igračica “crvene” su vratile vođstvo na 12:9 (29. minut), ali je Švedska postigla posljednji gol do odmora. U nastavku je Švedska prišla na 16:15. Međutim Milena Knežević u finišu meča postiže tri od posljednja četiri gola za vođstvo od 23:19, a Švedska je do kraja samo ublažila pora.

Čeonan - Dvorana: "Dankuk Juniverziti džim”. Gledalaca: 800. Sudije: Lenci i Lopez (Argentina). Sedmerci: Crna Gora 3 (2), Švedska 1 (1). Isključenja: Crna Gora 10, Švedska 6 minuta.

Crna Gora: Tatar, Popović, M. Vukčević (16 odbrana), Vlahović 1, Mehmedović 5, Joličić, Premović 3, Marković 3, Mišurović, Despotović, Klikovac 1, Delić, Novaković, Lazović 4, S. Vukčević 1, Knežević 5.

Švedska: Bundsen (11 odbrana), Iden (jedna odbrana), Jepson 2, Havia, Enhorning 2, J. Vestberg 1, Valter 1, Hagman 4, Kelokoski 2, E. Vestberg, Roberts 3, Dafe, Kronkvist, Engdal, Fogelstrom 4, Roksa 1.

Crnogorske rukometašice u trećem kolu, sjutra u 12 sati po našem vremenu, igraće sa Meksikom.