Ostalo

Huberu pobjeda, oduševio skokom u prvoj seriji

Austrijanac Danijel Huber pobijedio je na završnom takmičenju Svjetskog kupa u skijaškim skokovima na slovenačkoj Planici.

Huberu pobjeda, oduševio skokom u prvoj seriji Foto: EPA/ANTONIO BAT

Tom pobjedom nadmašio je sunarodnika Stefana Krafta u trci za mali globus u skijaškim letovima. Kraft, ukupni pobjednik Svjetskog kupa, zauzeo je četvrto mjesto, drugi je bio Slovenac Domen Prevc, ispred Poljaka Aleksandra Zniszczola.

Huber je oduševio u prvoj seriji skokom od 247 metara, a dok je u drugoj skočio na 242,5 metara, što mu je bilo dovoljno za pobjedu i trofej.

Slovenački skijaški skakač Peter Prevc oprostio se od takmičarske karijere šestim mjestom u Planici.

Međunarodna skijaška federacija prekinula je takmičenje na nekoliko minuta nakon njegovog posljednjeg skoka.

Prevc se oprostio sa 24 pobjede u Svjetskom kupu i ukupno 63 pojedinačna postolja.

Bio je dio svih 12 slovenačkih ekipnih pobjeda, osvojio je četiri medalje na Olimpijskim igrama, tri na Svjetskim prvenstvima, a na SP-u je pet puta stao na pobjedničko postolje.