Kvalifikacije za SP

"Hrabri sokoli" startovali pobjedom, Jovetić presudio Letoniji!

Reprezentacija Crne Gore savladala je večeras u Rigi Letoniju rezultatom 2: 1, golovima Stevana Jovetića

"Hrabri sokoli" startovali pobjedom, Jovetić presudio Letoniji! Foto: FSCG

Utakmica je odigrana na dan kada je Crna Gora 2007. godine debitovala protiv Mađarske. Meč u Rigi bio je ujedno i debi novog selektora Miodraga Radulovića.

Nakon nevjerovatnog promašaja Ivanovića u 36. minutu kada su svi vidjeli loptu u mreži golmana Letonije, uslijedila je kazna četiri minuta kasnije kada je Janis Ikanuieks doveo domaćine u vođstvo.

Međutim, samo minut kasnije, Jovetić sjajno prima dugu loptu, i iz okreta pogađa po zemlji za 1:1.

Utakmica je odlučena u 83. minutu- sa ivice kaznenog prostora Jovetić šalje loptu pod prečku gola Letonaca.

Crnu Goru tri dana nakog gostovanja Letoniji, u Podgorici očekuje duel sa Gibraltarom od 15 sati, dok će 30. marta sokoli biti domaćin selekciji Norveške.

U preostala dva duela prvog kola naše grupe Turska je savladala Holandiju 4:2 kod kuće, dok je Norveška u gostima bila bolja od Gibraltara 3:0.