Holandija sigurna, osigurala prvo mjesto

Holandija je lako izašla na kraj sa Austrijom u Amsterdamu 2:0 i kolo prije kraja grupne faze Evropskog prvenstva osigurala plasman u osminu finala i to sa prvog mjesta.

Holandija sigurna, osigurala prvo mjesto Foto: Foto: Beta/AP

"Lale" imaju šest bodova, dok je Austrija ostala na tri, koliko ima i Ukrajina. Sjeverna Makedonija je nakon dva poraza praktično otpisana.

Holandija je furiozno igrala tokom većeg dijela meča, pa je već od starta bilo jasno da gosti nemaju šta da traže.

U5. minutu Veghors je za malo zakasnio nakon ubacivanja De Jong, ali je domaćin u 11. minutu naplatio inicijativu.

Damfris se izborio za loptu u kaznenom prostoru ispred Alabe, koji ga je nagazio. Precizan sa bijele tačke bio je Depaj.

Isti igrač je u završnici prvog dijela prokockao zicer. Nakon povratne lopte Veghorsta šutirao je preko gola sa pet metara...

U nastavku, De Fraj i De Liht su propsutili dobre šanse, prije nego je Damfris u 67. minutu na asistenciju Malena duplirao prednost.

Do kraja, kao da su i jedni i drugi jedva čekali kraj, nije bilo mnogo uzbuđenja, pa je osalo 2:0.