Himenez ušao i riješio finale: Meksiko je odbranio naslov prvaka CONCACAF zone

Fudbaleri Meksika odbranili su naslov prvaka CONCACAF zone, pošto su jutros u finalu Gold kupa u Los Anđelesu bili bolji od Paname, rezultatom 1:0 (0:0).

Himenez ušao i riješio finale: Meksiko je odbranio naslov prvaka CONCACAF zone Foto: CONCACAF

Pred oko 70.000 gledalaca na SoFi stadionu, ekipa Paname, koja je prethodno eliminisala SAD, bila je nadomak novog iznenađenja, ali su Meksikanci do trofeja stigli golom u samom finišu utakmice.

Naime, u 88. minutu, nakon asistencije Pinjede, mrežu suparnika pogodio je prvotimac Fejenorda Santjago Himenez. Pritom, Himenez je u igru ušao samo tri minuta ranije.

Ekipa Meksika je i zaslužila pobjedu, pošto je bila bolji suparnik, pri čemu je njihov golman Giljermo Oćoa samo jednom otklonio veću opasnost od svog gola.

Meksiko ostaje najuspješnija ekipa u CONCACAF zoni, pošto je ovo njihov deveti naslov, dok je Panama izgubila i četvrto finale u istoriji.