Bajern, Borusija Dortmund i Lajpcig upisali su nove pobjede u petom kolu Bundeslige.

Het-trik Kejna u goleadi Bajerna, slavili Dortmund i Lajpcig, novo loše izdanje Uniona Foto: Kicker

Fudbaleri Bajerna bili su ubjedljivi protiv Bohuma - 7:0 (4:0).

Hari Kejn dao je tri gola, od čega jedan iz penala, pri čemu je upisao i dvije asistencije. Preostale pogotke za Bavarce postizali su Čupo Moting, Sane, De Liht i Tel.

Novu pobjedu ostvarila je i Borusija Dortmund, doduše znatno teže. Na Vestfalenu je savladan Volfzburg (1:0), pogotkom Marka Rojsa u 68. minutu.

Uspješni su bili i igrači Lajpciga na nezgodnom gostovanju Menhengladbahu - 0:1 (0:0). Meč je odlučio Timo Verner u 75. minutu.

Union Berlin pretrpio je novi poraz - tri boda odnio je sastav Hofenhajma, koji je slavio rezultatom 0:2 (0:2), golovima Kramarića i Bajera.

Rezultati: Štutgart - Darmštat 3:1, Augzburg - Majnc 2:1, Bajern - Bohum 7:0, Borusija Dortmund - Volfzburg 1:0, Borusija Menhengladbah - Lajpcig 0:1, Union Berlin - Hofenhajm 0:2.

Danas: Verder - Keln.

Sjutra: Bajer Leverkuzen - Hajdenhajm, Ajntraht - Frajburg.

Tabela: Bajern 13, Štutgart 12, Lajpcig 12, Hofenhajm 12, Borusija Dortmund 11, Bajer Leverkuzen 10, Volfzburg 9, Ajntraht 6, Union Berlin 6, Frajburg 6, Augzburg 5, Hajdenhajm 4, Verder 3, Bohum 3, Menhengladbah 2, Keln 1, Darmštat 1, Majnc 1.