Herta u nadoknadi do drugog kola Kupa: Jovetić odigrao 80 minuta

Ekipa Herte je u finišu utakmice protiv trećeligaša Mepena obezbijedila plasman u drugo kolo Kupa Njemačke, a naš reprezentativac Stevan Jovetić na terenu je proveo 80 minuta.

Herta u nadoknadi do drugog kola Kupa: Jovetić odigrao 80 minuta Foto: Hertha BSC

Tim iz Berlina nije blistao, naspram sebe je imao suparnika koji se grčevito branio, ali koji je znao i opasnije da zaprijeti – tresle su se tokom utakmice prečka i stativa Herte. Jovetić je uputio nekoliko šuteva, no danas se nije upisao u strijelce.

Momenat odluke dogodio se u prvom minutu nadoknade, kada je Selke najzad savladao danas najboljeg pojedinca u trećeligaškom sastavu, golmana Domaškea.

Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta loše su otvorili sezonu, pošto su eliminisani u Manhajmu, porazom 2:0. Trećeligaš je oba pogotka postigao u drugom dijelu utakmice.

Uz mnogo muka u sljedeću rundu plasirali su se igrači Majnca u sljedeću fazu, i to nakon osam serija penala protiv četvrtoligaša Elverzberga. Na sličan način je do prolaza došao i Keln u Jeni.

Podsjetimo, Borusija Dortmund sinoć je slavila u Visbadenu protiv Vena, rezultatom 3:0, a sva tri pogotka postigao je Haland.

Bez problema su u sljedeću fazu prošli igrači Leverkuzena koji su slavili na gostovanju Lokomotivi Lajpcig (3:0), dok je Štutgart bio ubjedljiv protiv Dinama iz Berlina (6:0). Ni Red bul Lajpcig se nije mučio u Sandhauzenu (4:0).

Rezultati prvog kola: Ven – Borusija Dortmund 0:3, Sandhauzen – Lajpcig 0:4, Manhajm – Frankfurt 2:0, Elverzberg – Majnc 2:2 (7:8), Jena – Keln 1:1 (2:4), Dinamo Berlin – Štutgart 0:6, Lokomotiva Lajpcig – Leverkuzen 0:3, Vilingen – Šalke 1:4, Magdeburg – Sent Pauli 2:3, Osnabrik – Verder 2:0, Minhen – Darmštat 1:1 (5:4), Dinamo Drezden – Paderborn 2:1, Oldenburg – Fortuna 0:5, Bajrojt – Arminija 3:6, Ulm – Nirnberg 0:1, Grajfsvald – Augzburg 2:4, Flenzburg – Kil 2:4, Norderštet – Hanover 0:4, Vupertal – Bohum 1:2, Babelzberg – Grojter Firt 2:2 (5:4), Koblenc – Regenzburg 0:3, Turkguču – Union Berlin 0:1, Minster – Volfzburg 1:3.

Večeras / sjutra: Bremer – Bajern, Viktorija Keln – Hofenhajm, Kajzerslautern – Borusija Menhengladbah, Braunšvajg – Hamburg, Hanza – Hejdenhajm, Ingloštat – Aue, Vircburg – Frajburg, Lote – Karlsrue.