Herta primila četiri gola, Jovetić odigrao pola sata

Treći dan 23. kola Bundeslige donio je poraz Herte na gostovanju Leverkuzenu, rezultatom 4:1 (2:0).

Herta primila četiri gola, Jovetić odigrao pola sata Foto: Hertha BSC

U prvom dijelu susreta, domaćima su dva gola viška donijeli Azmun i Frimpong.

Na 3:0 je u 60. minutu povećao Dijabi, da bi sedam minuta kasnije smanjio Lukebakio, i to iz jedanaesterca. No, da ekipa iz Berlina nema čemu da se nada na Bajareni postalo je jasno u 73. minutu, kada je Adli postavio konačan rezultat.

Pola sata na terenu proveo je naš Stevan Jovetić, koji je u 58. minutu zamijenio Florijana Niderlehnera.

Rezultati: Borusija Dortmund – Lajpcig 2:1,Union Berlin – Keln 0:0, Menhengladbah – Frajburg 0:0, Augzburg – Verder 2:1, Majnc – Hofenhajm 1:0, Bohum – Šalke 0:2, Štutgart – Bajern 1:2, Leverkuzen - Herta 4:1.

Večeras: Volfzburg – Ajntraht.

Tabela: Borusija Dortmund 49, Bajern 46, Union Berlin 44, Lajpcig 42, Frajburg 42, Majnc 35, Ajntraht 33, Verder 30, Leverkuzen 31, Menhengladbah 30, Keln 27, Augzburg 27, Herta 20, Hofenhajm 19, Štutgart 19, Bohum 19, Šalke 19.