Fudbaleri Herte ispali su iz Bundeslige, dok su njihovi sugrađani iz Uniona zakomplikovali situaciju u borbi za plasman u Ligu šampiona. To je epilog popodnevnog programa 33. kola Bundeslige.

Herta ispala iz Bundeslige u četvrtom minutu nadoknade, Union umanjio šanse u borbi za Ligu šampiona Foto: Kicker

Herta je na Olimpijaštadionu bila nadomak velike pobjede nad direktnim konkurentom u borbi za opstanak, Bohumom, ali je na kraju remizirala - 1:1 (0:0). Naš Stevan Jovetić odigrao je čitav meč.

Domaće je u prednost doveo Tusar u 63. minutu. I kada su navijači Herte već počeli da slave, Šloterbek je u četvrtom minutu nadoknade poravnao.

Šalke nije iskoristio prednost domaćeg terena protiv Ajntrahta (2:2), a u posljednjem kolu očekuje ih teško gostovanje Lajpcigu. Stoga, tim iz Gelzenkirhena do posljednjeg minuta sezone strijepjeće za bundesligaški status.

Union je dva puta stizao do izjednačenja na gostovanju Hofenhajmu, ali je na kraju poražen - 4:2 (2:1). Dva gola za domaće dao je Kramarić.

Rezultati: Herta - Bohum 1:1, Hofenhajm - Union 4:2, Šalke - Ajntraht 2:2, Verder - Keln 1:1, Frajburg - Volfzburg 2:0.

Večeras: Bajern - Lajpcig.

Sjutra: Majnc - Štutgart, Augzburg - Dortmund, Leverkuzen - Menhengladbah.

Tabela: Bajern 68, Borusija 67, Lajpcig 60, Union 59, Frajburg 59, Leverkuzen 49, Volfzburg 49, Ajntraht 47, Majnc 45, Keln 42, Menhengladbah 39, Verder 36, Hofenhajm 35, Augzburg 34, Bohum 32, Šalke 31, Štutgart 29, Herta 26.