Hamilton nastavio dominaciju i u Silverstonu

Vozač Mercedesa, Britanac Luis Hamilton pobijedio je u Silverstonu, u četvrtoj trci ovogodišnjeg šampionata Formule 1, koja je vožena za Veliku nagradu Velike Britanije.

Hamilton nastavio dominaciju i u Silverstonu Foto: Ilustracija

Hamilton, koji je startovao sa pol pozicije, do treće uzastopne, ukupno 87. pobjede u karijeri došao je u vremenu sat, 28 minuta, sekundu i 28,3 stotinke.

To je njegov sedmi trijumf u Silverstonu.

Hamiltona samo četiri pobjede dijele od rekorda Mihaela Šumahera.

Drugo mjesto zauzeo je Maks Ferstapen u bolidu Red Bulu, dok se na trećem stepeniku pobjedničkog postolja našao vozač Ferarija Šarl Lekler.

Kao četvrtoplasirani završio je Danijel Rikardo, peti je bio Lando Noris, a šesti Esteban Okon.

Bodove su još osvojili Aleksander Albon, Lens Strol i Sebastijan Fetel.

Trku su obilježila pucanja pneumatika vodećem dvojcu, Hamiltonu i Valteriju Botasu.

Botas je, tri kruga prije kraja, morao u boks, dok je Hamilton u cilj ušao na tri točka.

Zvaničnom šampionu je u posljednjem krugu pukao pneumatik, pa je sam finiš odvozio na tri točka, a pobjedu je sačuvao samo zahvaljujući činjenici da je Ferstapen imao svježe pneumatike, pošto je otišao u boks u pretposljednjem krugu.

Hamilton je, poslije četiri trke, vodeći u plasmanu vozača sa 88 bodova i ima 30 više od drugoplasiranog Botasa.

Ferstapen je treći sa 52 boda.

Ovogodišnji šampionat Formule 1 biće nastavljen već narednog vikenda na Silverstonu, u čast 70. godišnjice prve trke u istoriji.