Halilhodžiću prvi derbi, Mane pogurao Senegalce

U prvom velikom derbiju na afričkom Kupu nacija, fudbaleri Maroka savladali su Ganu, rezulatom 1:0.

Halilhodžiću prvi derbi, Mane pogurao Senegalce Foto: CAF

Ekipa koju predvodi selektor Vahid Halilhodžić do trijumfa je stigla u finišu utakmice. Pogodak vrijedan tri boda postigao je Bufal u 83. minutu.

Bio je to duel trenera iz bivše Jugoslavije, s obzirom na to da na klupi Gane sjedi Milovan Rajevac.

Uspješno je startovao i Senegal, no oni su do pobjede nad Zimbabveom (1:0) stigli teško, i to u posljednjim trenucima iz penala. Strijelac je u sedmom minutu nadoknade bio Mane.

Inače, na sva četiri današnja duela viđen je po jedan pogodak - što, doduše, nije ništa neobično za grupnu fazu Kupa nacija.

Sjutra slijedi još jedan veliki okršaj - na otvaranju grupe "D", sa početkom u 17 časova, sastaće se Nigerija i Egipat.