Na kraju 17. kola Premijer lige, fudbaleri Mančester sitija večeras su na Eland roudu slavili protiv Lidsa, rezultatom 3:1 (2:0), a Erling Haland postigao je dva gola. Norvežanin je time već stigao do 20 pogodaka u ovosezonskom prvenstvu.

Haland je nezaustavljiv, stigao je do 20. gola: Lak posao za Siti na Eland roudu Foto: Twitter / PL

Haland je, pritom, ušao u istoriju Premijer lige, jer je 20 golova postigao na 14 utakmica, koliko ih je odigrao ove sezone. Do sada je taj rekord držao Kevin Filips, koji je identičan broj pogodaka dao tokom 21 utakmice u Premijer ligi.

Pravo je čudo kako smo u prvom dijelu igre vidjeli samo jedan gol. Siti je sve vrijeme napadao, stvarao šanse i uputio 16 udaraca, a onaj posljednji je i završio u mreži. Igrao se prvi minut nadoknade kada je Rodri natrčao na odbitak i postigao prvi ovosezonski pogodak.

Gosti su udvostručili vođstvo u 50. minutu. Nakon greške domaćih igrača, Griliš je ukrao loptu i nesebično je dodao Halandu, koji je rutinski poslao u mrežu.

Isti akteri bili su u glavnoj ulozi i kod trećeg gola. Haland je u 64. minutu odigrao dupli pas sa Grilišom, a potom postigao 20. gol u ovosezonskom izdanju Premijer lige.

Domaćin je smanjio u 74. minutu, i to nakon prekida. Odlično se u petercu Sitija snašao Strajk i glavom poslao loptu u gol.

Rezultati: Brentford – Totenhem 2:2, Sautempton – Brajton 1:3, Lester – Njukasl 0:3, Kristal Palas – Fulam 0:3, Everton – Vulverhempton 1:2, Aston vila – Liverpul 1:3, Arsenal – Vest Hem 3:1, Čelsi - Bornmut 2:0, Mančester junajted – Notingem forest 3:0,Lids – Mančester siti 1:3.

Tabela: Arsenal 40, Mančester siti 35, Njukasl 33, Totenhem 30, Mančester junajted 29, Liverpul 25, Brajton 24, Čelsi 24, Fulam 22, Brentford 20, Kristal palas 19, Aston vila 18, Lester 17, Bornmut 16, Lids 15, Vest Hem 14, Everton 14, Vulverhempton 13, Notingem forest 13, Sautempton 12.