Vaterpolo

Grčka preko Mađarske do velikog finala

Vaterpolisti Grčke pobijedili su Mađarsku sa 9:6 (2:1, 2:2, 2:2, 4:2), izborili su plasman u prvo finale u istoriji kada su Olimpijske igre u pitanju, a sada čekaju boljeg iz duela između Srbije i Španije.

Grčka preko Mađarske do velikog finala Foto: FOTO: Orange Pictures
Sport klubIzvor

Golove za Grčku, postigli su: Stilijanos Agriropulos četiri, Konstantinos Guvetcis dva, Angelos Vlahopulos, Janis Fontulis i Dimitrios Skumpakis po jedan. Golove za Mađarsku, postigli su: Kristijan Manherc dva, Đoro Zalanki, Matijas Paštor, Dene Varga i Marton Vašom po jedan.

Grčka je sjajno počela polufinalni duel protiv Mađarke. Odbrana je bila na željenom nivou, Emanuel Zedrevas je branio odlično, a u režiji Stilijanosa Agriropulosa i Konstantinosa Guvetcisa, Grci su stigli do 2:0. Na pet sekundi prije kraja prve dionice, Marton Vamoš je uspio da smanji na 2:1.

Rat nerava je nastavljen u drugom kvartalu. Stilijanos Agriropulos je pogodio za 3:1, a odmah zatim je precizan bio Đorđo Zalanki, pa je na semaforu pisalo 3:2.

Sredinom treće dionice, sve je krenuli iz početka, a izjednačenje Mađarima, donio je Matijas Paštor. Grci su ponovo stigli do vođstva, a treći gol na utakmici, postigao je Stilijanos Agriropulos. Već u sljedećem napadu, izjednačenje je donio Kristijan Manherc. Uoči posljednje dionice, Grčka je vodila sa 5:4, a ponovo je strijelac bio Stilijanos Agriropulos.

Kristijan Manherc je donio izjednačenje, ali je Grčka odmah uzvratila udarac. Strelac je bio Janis Fontulis.Mađari su propustili napad sa igračem više, Grci nisu. Angelos Vlahopulos je pogodio za 7:5, na pet minuta prije kraja meča.

Mađarima je trebala brza reakcija kako bi se vratili u meč. Stigla je u vidu pravog projektila koji je u mrežu golmana Zedrevasa poslao Deneš Varga. Na žalost Mađara, već u sljedećem napadu, pogodio je Konstantinos Guvetcis.

Sve je bilo gotovo na na nešto više od dva minuta pre kraja, kada je Dimtrios Skumpakis pogodio za 9:6. Grčka sada čeka ime rivala u finalu, a u drugom polufinalu, snage će odmjeriti Srbija i Španija.