Na CONCACAF Gold kupu završeno je treće kolo u dvije grupe – iz kojih su u četvrtfinale prošli SAD, Meksiko, Jamajka i Katar.

Gotove dvije grupe: SAD i Jamajka ubjedljivi, Katar ide u četvrtfinale, novi het-trik Fereire Foto: Usa today

SAD su lakše nego što se očekivalo slavile nad ekipom Trinidada i Tobaga (6:0), te su tako osvojile prvo mjesto u grupi “A”.

Meč je obilježio napadač Dalasa Hesus Fereira, koji je u prvom poluvremenu postigao tri gola. U pitanju je prvi fudbaler u istoriji SAD koji je na dvije uzastopne utakmice postizao het-trik.

Jamajka je, očekivano, bila ubjedljiva protiv Sent Kits i Nevisa – 5:0. Tako je Jamajčanima na kraju pripalo drugo mjesto u grupi zbog slabije gol razlike od SAD.

U grupi “B” – neočekivan rasplet. Pored Meksika, u četvrtfinale ide i Katar.

U duelu u kojem Meksikancima nije bilo potrebno ništa, Katar je trijumfovao golom Šehate u 27. minutu.

Tako je ispao Honduras, uprkos pobjedi nad Haitijem (2:1).

Kada je u pitanju četvrtfinale, ono što je interesantno jeste da je u najavi veliki okršaj između SAD i Kanade.

No, sve parove znaćemo u srijedu ujutro, kada je na programu posljednje kolo u preostale dvije grupe.