Završen je prvi meč trećeg kola u našoj grupi, u kojem su Litvanija i Bugarska podijelili bodove, uz rezultat 1:1 (1:1).

Gotov prvi meč u našoj grupi: Bugari imali igrača više 70 minuta ali osvojili samo bod u Kaunasu Foto: T. Biliuno

Bugarska tako ni nakon tri utakmice nema pobjedu, pri čemu danas nije mogla do nje iako je duže od 70 minuta imala igrača više.

Domaći su poveli u 15. minutu golom Girdvainisa. No, tek tri minuta kasnije – ostali su sa desetoricom na terenu. Lasickas je nakon izuzetno oštrog starta ispred svog šesnaesterca dobio direktan crveni karton.

To je, logično, motivisalo Bugare da se daju u totalnu ofanzivu, koja je plodom urodila u 27. minutu, kada je Marin Petkov poravnao.

Poznati sastavi: Crnu Goru predvodi Jovetić, Mađarsku Soboslai
5
Poznati sastavi: Crnu Goru predvodi Jovetić, Mađarsku…
17.06.2023 17:00

Selekcija Mladena Krstajića tražila je brz preokret, ali od toga nije bilo ništa. Litvanci su igrali odlično u odbrani, a u pojedinim momentima je zbog pljuska bilo preteško uopšte i igrati fudbal.

U nastavku su Bugari više pokušavali, ali nije bilo većih opasnosti po mrežu domaće ekipe koja, nakon svega, može biti zadovoljnija bodom.

Trenutna tabela: Srbija 6 (2), Mađarska 3 (1), CRNA GORA 3 (2), Litvanija 1 (2), Bugarska 1 (3).