Oktobarski ciklus kvalifikacija za Euro 2024. počeo je i u našoj grupi, i to u Sofiji, gdje je Bugarska još jednom razočarala ne baš brojne navijače.

Gotov prvi duel u našoj grupi: Bugari na dnu, navijači traže ostavke, Širvis Litvaniji donio prvi trijumf Foto: Sportal

Naime, sva tri boda sa stadiona "Vasil Levski" večeras je odnijela Litvanija, koja je slavila rezultatom 0:2 (0:1).

Litvanci su tako stigli do prve pobjede, pa su izabranicima Mladena Krstajića prepustili posljednje mjesto.

Domaći su se nekako i držali do 42. minuta, kada je Kraev zbog drugog žutog kartona poslat u svlačionicu. Samo dva minuta kasnije, Širvis je donio prednost gostima. U 55. minutu, Širvis se opet upisao u strijelce, na asistenciju Lasickasa.

Do kraja su gosti postigli još jedan pogodak, ali on je poništen zbog ofsajda.

Gledaoci u Sofiji u drugom su poluvremenu u više navrata burno negodovali, tražeći ostavke, a čini se kako i imaju pravo - Bugarska je u dosadašnjem toku kvalifikacija osvojila svega dva boda.

Uskoro počinje i derbi večeri u Budimpešti, u kojem će Mađarska dočekati Srbiju.

Grupa “G”: Bugarska – Litvanija 0:2, Mađarska – Srbija (20:45).

Tabela: Mađarska 10, Srbija 10, Crna Gora 8, Litvanija 5, Bugarska 2.