Gotov derbi u Okinavi: Njemačka srušila Australiju, briljirao Šruder

Spektakularan meč ispratili smo na startu druge runde Mundobasketa u grupi "E" u Okinavi, gdje je Njemačka nakon uzbudljive završnice savladala Australiju, rezultatom 85:82.

Gotov derbi u Okinavi: Njemačka srušila Australiju, briljirao Šruder Foto: FIBA

Njemačka je bolje ušla u meč, pa je prvo poluvrijeme završila prednošću od pet poena (49:44). No, u nastavku je uslijedio totalni preokret - Australija je treći period dobila rezultatom 13:22.

U završnom kvartalu - totalni obrt. Predvođena Šruderom, Njemačka je počela serijom 10:0 i stekla prednost koju nije ispuštala do dramatične završnice. Igrači Australije u finišu su se žalili na sudijske odluke, uspijevali su i nakratko da dođu do izjednačenja, ali to je bilo sve - nijesu 'kenguri' danas mogli do preokreta i pobjede.

Crna Gora je u glavnoj rundi: Lako smo savladali i Egipat, u utorak veliki okršaj za prvo mjesto protiv Litvanije