U derbiju naše kvalifikacione grupe, fudbaleri Srbije večeras su u Beogradu poraženi od Mađarske, rezultatom 1:2 (1:2).

Gotov derbi naše grupe: Mađari preokrenuli u Beogradu i izdvojili se na vrhu, Srbija sad ima dva boda više od nas Foto: Starsport

Mađarska je do pobjede stigla nakon preokreta, pa tako sada ima tri boda više od Srbije, a pet u odnosu na našu selekciju.

Srbija je dobro počela i povela u 10. minutu, kada je Vlahović šutnuo, a lopta zakačila Salaja – na kraju je to bio autogol. Sve se, međutim, preokrenulo u tri minuta. Prvo je u 34. minutu Šalaj probio odbranu Srbije, lopta je potom došla do Varge, koji je poravnao. Potpuni preokret uslijedio je u 37. minutu. Ponovo su kiksali domaći defanzivci – u petercu Srbije sam je ostao Vili Orban, koji je lako smjestio loptu u mrežu.

Nade svedene na minimum: Crna Gora preokrenula u 89. minutu, a bez pobjede ostala u 94.
21
Nade svedene na minimum: Crna Gora preokrenula u 89…
07.09.2023 20:00

Srbija je u nastavku pokušavala, ali nije večeras mogla stići ni do boda.

Tako nakon današnjeg kola, a u susret nedjeljnom, Crna Gora zaostaje dva boda u odnosu na drugoplasirane susjede. Pritom, i njih i nas za vikend čekaju novi mečevi - pod Goricu stiže Bugarska, a Srbija će igrati u Kaunasu.

Rezultati: Litvanija – Crna Gora 2:2, Srbija - Mađarska 1:2.

Tabela: Mađarska 10, Srbija 7, Crna Gora 5, Litvanija 2, Bugarska 2.

Sljedeće kolo (nedjelja): Crna Gora – Bugarska (18:00), Litvanija – Srbija (20:45).