Završnica devetog kola Prve CFL

Budućnost slavila nakon nevjerovatne drame u Petrovcu, Sutjesci bodovi u Baru

Posljednje veče devete runde Prve CFL obilježila je pobjeda Sutjeske u Baru (2:0), ali i nevjerovatno dramatično drugo poluvrijeme utakmice u Petrovcu, gdje je na kraju Budućnost upisala tri boda (3:2).

Budućnost slavila nakon nevjerovatne drame u Petrovcu, Sutjesci bodovi u Baru Foto: Prva CFL

Nikšićani su i dalje neprikosnoveni, sada imaju čak šest bodova više u odnosu na najbliže pratioce. Sa druge strane, teško je opisati dramu koja se večeras dešavala pod Malim brdom - a Budućnost je najzad odigrala borbeno i pokazala karakter.

Podgoričani su prvi dio igre priveli kraju uz prednost od 2:0. No, uporni Petrovčani uspjeli su u nastavku da izjednače - ali je taj rezultat (2:2) na snazi bio tek 60 sekundi.

Podgoričani su u prvom dijelu igre postigli dva pogotka. Oba puta, strijelac je bio Igor Ivanović. Prvi je uslijedio u 10. minutu, nakon greške Tačibane. Ivanović se potom, četvrti put ove sezone, u strijelce upisao i u 22. minutu, nakon kornera.

U nastavku su domaći zaigrali angažovanije, pa su u 60. minutu smanjili zaostatak - pogodio je Bašić. Upornost se domaćima isplatila, pa su u 77. minutu, nakon sjajnog centaršuta Tačibane i još boljeg udarca glavom Vujačića stigli do 2:2 i potpuno se vratili u meč. Djelovalo je tada kako se 'plavima' ponavljaju Tuzi - kada su u drugom dijelu ispustili identično vođstvo. No, ovog puta bilo je drugačije. Već u sljedećem napadu, Podgoričani su opet bili u prednosti - na 3:2 je tada povećao Raičković.

Petrovčani su u 86. minutu ostali sa 10 igrača na terenu, pošto je Radinović dobio crveni karton. Mnogo je nervoze i na terenu i na tribinama bilo u finišu utakmice, ali se rezultat nije mijenjao.

U Petrovcu je, inače, meč bio prekinut dvadesetak minuta, o čemu možete čitati u posebnoj vijesti.

Sutjeska je na Topolici upisala i sedmi ovosezonski trijumf. Nijesu Nikšićani večeras naišli na slab otpor Mornara, naprotiv. No, lider je znalački stigao do golova i na vrijeme osigurao novi trijumf.

Prvi put, mreža domaćih tresla se u 13. minutu, kada je Vladimir Jovović postigao pogodak nakon brze kontre. U trenucima kada su se Barani razigrali, Sutjeska je stigla i do drugog pogotka – u 43. minutu strijelac je bio Nikač.

Rezultati devetog kola:

Petrovac – Budućnost 2:3 (0:2)
 (0:1 – Ivanović 10’, 0:2 – Ivanović 22’, 1:2 - Bašić 60', 2:2 - Vujačić 77', 2:3 - Raičković 78')

Mornar – Sutjeska 0:2 (0:2)
 (0:1 – Jovović 13’, 0:2 – Nikač 43’)

Podgorica – Dečić 1:1 (0:1)
 (0:1 – Rudović 23’, 1:1 – Maraš 61’)

Jezero – Rudar 2:4 (1:2)
 (0:1 – Dedić (ag) 10’, 0:2 – Radenović (ag) 43’, 1:2 – Mujeci 45’ (11m), 1:3 – Striković 84’, 2:3 – Redžepagić 90’, 2:4 – Striković 90+2’)

Zeta – Iskra 1:1 (0:1)
 (0:1 – Pavlović 35’, 1:1 – Rogošić 77’)