Liga šampiona počela nizom uzbuđenja

Pobjeda Pari Sen Žermena, remi na Olimpiku, preokret Mančester sitija protiv Crvene zvezde, te ubjedljiv trijumf Barselone, neki su od momenata koji su obilježili drugi dio večeri uvodne runde Lige šampiona.

Golman Laciju donio bod u derbiju, slavio PSŽ: Trijumf Sitija nakon vođstva Zvezde, 'petarda' Barse Foto: Getty

Podsjetimo, ranije tokom dana, Milan i Njukasl podijelili su bodove (0:0), dok je Lajpcig trijumfovao u Bernu (1:3).

Golman Provedel u nadoknadi donio Laciju bod

U derbiju grupe "E", ujedno i u susretu naših Marušića i Savića, Atletiko Madrid na kraju je ispustio pobjedu na Olimpiku protiv Lacija - 1:1 (0:1).

'Jorgandžije' su do prednosti stigle u 29. minutu, kada je Barios šutnuo sa distance, a lopta 'rikošetirala' od jednog od domaćih defanzivaca - pravo u mrežu.

Djelovalo je kako su Madriđani već upisali tri boda, a onda - na kraju sudijske nadoknade - gotovo iz posljednjeg očajničkog napada, nakon prekida, golman Rimljana Provedel pogodio je mrežu Atletika i tako donio Laciju bod.

Njukasl odolio na San siru, Lajpcig nadmoćnom igrom u nastavku osvojio tri boda
0
Njukasl odolio na San siru, Lajpcig nadmoćnom igrom…
19.09.2023 20:41

Trijumf na startu upisao je i Fejenord, i to protiv Seltika - 2:0 (1:0). Pritom, gosti su meč završili sa devetoricom.

Holandski sastav poveo je u sudijskoj nadoknadi prvog dijela, kada se u strijelce upisao Stengs. U drugom poluvremenu, Škoti su zbog oštrih startova dobili čak dva crvena kartona - prvo je isključen Lagerbjelke, a onda i Holm. Od tada je sve bilo lakše za Fejenord, čiju je pobjedu potvrdio Jahanbakš u 75. minutu, nedugo pošto je ušao u igru.

'Svecima' prva pobjeda u 'grupi smrti'

U drugom duelu 'grupe smrti', Pari Sen Žermen je na Parku prinčeva trijumfovao protiv Borusije Dortmund, rezultatom 2:0 (0:0).

Bolje izdanje u prvom dijelu 'sveci' su krunisali - na startu drugog. Mbape je u 49. minutu bio precizan sa penala, koji je sviran nakon igre rukom Silea. Osam minuta kasnije, Hakimi je matirao Kobela i bilo je jasno kako će PSŽ večeras proslaviti pobjedu.

Zvezda povela ali Siti nije dozvolio iznenađenje

Mančester siti pobjedom je otvorio novi nastup u Ligi šampiona, no Crvena zvezda je na Etihadu imala vođstvo. Na kraju je bilo 3:1 (0:1).

U prvom dijelu igre u šutevima je bilo 22:1, ali u golovima - 0:1. Beograđani su stigli do prednosti na startu sudijske nadoknade, kada je Ivanić sjajno poslao loptu ka Osmanu Bukariju, a on pogodio mrežu. Siti je, ipak, preokrenuo do 60. minuta - oba gola postigao je Hulijan Alvarez, pri čemu je drugi pogodak uslijedio nakon očajne procjene golmana srpskog prvaka Glazera, koji je inače sjajno branio večeras.

Sve dileme o pobjedniku otklonjene su u 73. minutu, kada se Rodri ušetao u šesnaesterac i sa 15 metara poslao loptu u mrežu.

Rutina Barse, Porto slavio u Hamburgu

Barselona je na Monžuiku lako i ubjedljivo trijumfovala protiv Antverpena - 5:0 (3:0).

Dva gola za Barsu postigao je Žoao Feliks, a po jedan Levandovski i Gavi. Pritom, sopstvenu je mrežu pogodio Batel.

Porto je u Hamburgu opravdao ulogu favorita, slaveći nad Šahtjorom 1:3 (1:3).

Grupa “E”: Lacio – Atletiko Madrid 1:1, Fejenord – Seltik 2:0.

Grupa “F”: Milan – Njukasl 0:0, PSŽ – Borusija Dortmund 2:0.

Grupa “G”: Jang bojs – Lajpcig 1:3, Mančester siti – Crvena zvezda 3:1

Grupa “H”: Barselona – Antverpen 5:0, Šahtjor – Porto 1:3.