• Sport /
  • Fudbal /
  • Gold kup: Poznati svi parovi polufinala, SAD nakon penal ruleta savladala Kanadu, Jamajka minimalnim rezultatom pobijedila Gvatemalu

Jamajka - Meksiko, SAD - Panama

Juče i rano jutros odigrani su posljednji parovi četvrfinala CONCACAF Gold kupa, u kojem je reprezentacija SAD savladala Kanadu nakon penal ruleta (1:1, 2:2, 3:2 na penale), dok je Jamajka pobijedila Gvatemalu minimalnim rezultatom – 1:0.

Gold kup: Poznati svi parovi polufinala, SAD nakon penal ruleta savladala Kanadu, Jamajka minimalnim rezultatom pobijedila Gvatemalu Foto: Rojters

Skoro da se ništa nije dogodilo u prvih 85. minuta u utakmici izmedju SAD I Kanade. No, u završnici meča došlo je do velikih uzbuđenja – Vaskez je doveo SAD u vođstvo u 88. minutu, a rezultat je u trećem minutu sudijske nadoknade iz penal udarca poravnao Vitorija – za konačnih 1:1 u regularnom dijelu, a meč je otišao u produžetke.

U produžecima Kanada dolazi do preokreta – Šafelburg postiže gol za prednost njegove reprezentacije. No, radost nije dugo trajala, tragičar je bio Kenedi – postigao je autogol i odveo utakmicu na penale – rezultat nakon produžetaka bio je 2:2.

U prvoj seriji za Kanađane mašio je Vitorija, a za SAD Vaskez nije iskoristio šansu da dovede u prednost svoju ekipu. No, Met Tarner sjajno brani penal Frejzeru, a nakon toga pogađa Kaule – SAD vodi u penal ruletu 1:0. Pogadjali su Miler i Rasel Rou za Kanađane, odnosno Busio i Fererira za SAD, U petoj seriji Čarls Andreas Brim pogađa prečku I šalje SAD u polufinale…

U ne baš sadržajnom meču, Jamajka je savladala Gvatemalu 1:0, a gol je postigao Bel u 51. minutu.