Četvrtfinale 9 i 10. jula

Poznati su svi četvrtfinalisti Gold kupa. Kanada se sinoć plasirala pobjedom nad Kubom, bilo je 4:2, dok je Kostarika savladala Martinik nevjerovatnim rezultatom – 6:4!

Gold kup: Poznati četvrtfinalisti, nevjerovatan rezultat na utakmici Kostarike i Martinika Foto: LaPresse

Kanađani su nakon 26. minuta vodili golovima Hoileta i Osorija, ali je Paradela smanjio za Kubu u četvrtom minutu nadoknade prvog poluvremena – bilo je 2:1.

No, u 47. za Kanadu gol postiže Nelson, nakon njega Milar u 61. minutu povisio na tri gola razlike, a utješni gol za Kubance postigao je Rejes iz penala u 89. minutu, za finalnih - 4:2.

Spektakularan meč odigrali su Kostarika i Martinik u kojem je viđeno čak 10 golova, rezultat je bio 6-4, u korist Kostarike.

Vodila je Kostarika 5:1 u 68. minutu, (golove su postizali Votson, Kalvo, Vargas, Kempbel i Kontreras, za Martinik gol postigao Burne), ali se Martinik vratio golom Laboa u 74. minutu, a Burne je smanjio na 5:3, ali to je bilo sve, Martinik nije mogao više od ovoga.

Kampos je postigao gol za Kostariku (6:3), a smanjio je Meksik u drugom minutu nadoknade za konačnih – 6:4.