Politika

GI "21. maj": Vlast nesposobnošću razara državu i društvo

Navršava se pola godine od kako su aktuelna vlada i parlamentarna većina, pored svega ostalog, i svojom besprimjernom nesposobnošću potvrdili da razaraju crnogorsku državu i društvo, saopšteno je iz Građanske inicijative "21. maj". 

GI "21. maj": Vlast nesposobnošću razara državu i društvo Foto: PA
Portal AnalitikaIzvor

To se, kako dodaju, jednako vidi u svim javnim politikama, počev od ustavno-političkog sistema, preko pravnog poretka, kulturno-obrazovnih ustanova, pa sve do štetočinske ekonomske politike. 

"Svjedoci smo političke većine koja nije u stanju da usvoji budžet, koja je u kratkom roku uspjela da domaću poljoprivrednu proizvodnju baci na koljena i istovremeno je sve strane investitore, bez kojih je Crna Gora ekonomski mrtva, dovela u situaciju da ozbiljno razmisle o daljim aktivnostima u našoj zemlj", navodi se u saopštenju. 

Ovo je vlada, ističu iz GI "21. maj", koja nije mrdnula na planu evropskih integracija, koja populistički uništava privatni sektor i sprovodi tragikomičnu fiskalizaciju koja nije dobacila ni do 30% potencijalnih obveznika dok istim povodom urušava pravosudni sistem tjerajući advokate u štrajk. 

"Ovo je vlada koja nema privredni program i čiji je najveći domet da Crnu Goru izloži kolonijalnim ekonomskim planovima Vučićeve velikosrpske uprave. Pritom, aktuelna parlamentarna većina treba da unaprijed zna i da obavijesti svoje nalogodavce u Beogradu da će svi planirani komercijalni ugovori sa srpskim kompanijama i srpskom državom koji se odnose na crnogorski javni sektor sigurno biti poništeni. Ugovori koji su odraz ekonomskog nacionalizma i providnih kolonijalnih namjera velikosrpskih planera nijesu i ne mogu biti pravno valjani. Zato će ova vlada čija ekonomska pamet ne dobacuje ni do butika metražne robe, a čiji je najveći domet da posluži zlonamjernim interesima Vučićeve Srbije ostati primjer impresivne nekompetentnosti i djelovanja protiv državnih interesa Crne Gore", zaključuje se u saopštenju. 

Portal Analitika