Pobjeda u Zenici

Fudbalerke napravile istorijski uspjeh: Trijumfom otvorile kvalifikacije za SP

Fudbalerke Crne Gore napravile su danas veliki uspjeh, pošto su u prvoj rundi kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Zenici savladale Bosnu i Hercegovinu, rezultatom 3:2.

Fudbalerke napravile istorijski uspjeh: Trijumfom otvorile kvalifikacije za SP Foto: FSCG

Do istorijskog trijumfa, naša je reprezentacija stigla uz dvije igračice manje na terenu, te uz dva pogotka Armise Kuč, te odlučujućim golom Slađane Bulatović iz jedanaesterca.

Izabranice Mirka Marića su već do devetog minuta vodile 2:0, a oba puta je pogodila Kuć. Svega 10 minuta kasnije, bilo je 2:2 - prvo je smanjila Hasanbegović, a zatim poravnala Nikolić.

Momenat odluke dogodio se u 60. minutu, kada je Bulatović pogodila sa 11 metara, no tu i nije bio kraj uzbuđenjima na BIlinom polju.

Naime, u sudijskoj nadoknadi, prvo je drugi žuti karton dobila naša fudbalerka Jelena Karličić, a odmah joj se priključila i saigračica Darija Dukić. Uprkos tome, rezultat je ostao nepromijenjen, te su Crnogorke u Zenici proslavile pobjedu kojom su ispisale novu stranicu u istoriji našeg ženskog fudbala.

Za četiri dana, naša reprezentacija će u okviru drugog kola gostovati reprezentaciji Rusije.

Osim Crne Gore, Rusije i Bosne i Hercegovine, u kvalifikacionoj grupi "E" još nastupaju Danska, Azerbejdžan i Malta.