Vaterpolo

Francuzi ipak prejaki: Novi poraz Primorca, sve riješeno u drugoj četvrtini

Vaterpolisti Primorca doživjeli su večeras i drugi poraz na kvalifikacionom turniru za Ligu šampiona. Od našeg viceprvaka bolji je bio francuski Nojzi le Sek, rezultatom 10:16 (4:4, 1:7, 2:3, 3:2).

Francuzi ipak prejaki: Novi poraz Primorca, sve riješeno u drugoj četvrtini Foto: VKR

Francuski sastav, za koji nastupa naš Dušan Matković, i večeras je potvrdio zbog čega je jedan od ključnih favorita za plasman u LŠ.

Kotorani su u uvodnoj četvrtini od zaostatka 1:3 došli do poravnanja (4:4), ali to je bilo sve. U nastavku je do izražaja došao kvalitet francuske ekipe, koja je sve riješila već u drugom periodu igre.

U ekipi Primorca, Petar Ćetkovič je postigao tri pogotka, a Draško Brguljan, Marko Mršić i Srdan Janović po dva. Kod Francuza je najefikasniji bio Bouen (5), a Matković je dao četiri gola.

Rezultati drugog kola: Primorac - Nojzi le Sek 10:16, Breśa - Duizburg 11:4.

Tabela: Nojzi le Sek 6, Breśa 3, Radnički 2, Primorac 1, Duizburg 0.